fbpx

Alergolog dla dzieci i dorosłych

Kompleksowa opieka dla dzieci i dorosłych z chorobami alergologicznymi - pomoc doświadczonego alergologa oraz pełna diagnostyka alergologiczna.

Prof. Krystyna Wąsowska-Królikowska

Specjalista gastroenterologii, alergologii i pediatrii

Specjalista gastroenterologii, alergologii i pediatrii, wieloletnim kierownikiem Katedry i Kliniki Alergologii, Gastroenterologii i Żywienia Dzieci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dokonania naukowe obejmują liczne publikacje w czasopismach medycznych, czynny udział w zjazdach krajowych i zagranicznych, promotorstwo prac doktorskich oraz wykłady na konferencjach naukowych.

Zaangażowana w działalność towarzystw naukowych była Prezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz założycielką i pierwszym Prezesem Pediatrycznego Forum Profilaktyki Chorób Cywilizacyjnych.

Główne zainteresowania kliniczne prof. Krystyny Wąsowskiej-Królikowskiej obejmują: leczenie żywieniowe w schorzeniach gastrologicznych, bóle brzucha, niedobory masy ciała, zaburzenia trawienia i wchłaniania jelitowego, celiakię, otyłość, zakażenia Helicobacter pylori, refluks żołądkowo-przełykowy i gardłowy, hypolaktazję oraz alergię pokarmową, atopowe zapalenie skóry, nawracające zakażenia dróg oddechowych i alergię układu oddechowego.

Krystyna Wąsowska-Królikowska - ZnanyLekarz.pl

Umów się na specjalistyczną konsultację z alergologiem.

Skuteczne leczenie alergii i uczuleń - Centrum Medyczne TriMedic

Skuteczne leczenie alergii i uczuleń

Skutecznie diagnozujemy oraz leczymy choroby wywołane przez alergeny. Jeśli zmagasz się z przewlekłym katarem, łzawiącymi oczami lub masz trudności z oddychaniem - zgłoś się do nas. Zapewnimy Ci profesjonalną opiekę alergologa, który na podstawie wywiadu oraz zleconych badań ustali rodzaj alergii oraz zaproponuje odpowiednie leczenie. 

Specjalistyczna pomoc alergologa

Pomagamy we wszystkich  chorobach o podłożu alergicznym. Leczymy takie przypadłości jak np.: astma alergiczna, kaszel alergiczny, pokrzywka alergiczna, alergie pokarmowe oraz wiele innych. Wiele chorób ma charakter przewlekły i wymaga systematycznego leczenia. W przypadku alergii sezonowych zaproponujemy odpowiednie leki antyhistaminowe. Przeprowadzamy także pacjentów przez proces odczulania, który w niektórych przypadkach prowadzi do znacznego ustąpienia objawów alergii i daje dużą szansę na wyleczenie z alergicznej astmy, nieżytu nosa, spojówek i niektórych postaci atopowego zapalenia skóry.

Szczegółowe badania alergologiczne

Alergia wynika z nieprawidłowego działania układu immunologicznego. Objawy zależą od jej rodzaju i przyczyny. Jej uciążliwość sprawia, że często trudno z nią normalnie funkcjonować. Aby skutecznie z walczyć z alergią, niezbędne jest poznanie jej źródła. W naszym gabinecie alergologicznym oferujemy skuteczną diagnostykę alergii.

Szczegółowe badania alergologiczne - Centrum Medycznym TriMedic

Jakie badania zleca alergolog?

Głównymi badaniami, jakie zalecamy naszym pacjentom, są testy alergiczne. Można je podzielić na kilka grup, należą do nich:

testy skórne - alergen jest przystawiany do skóry i po mniej więcej 20 minutach lekarz-alergolog sprawdza, czy wystąpiła reakcja alergiczna. Na skórze pojawia się zazwyczaj bąbel. Jego wielkość bardzo często związana jest ze stopniem nasilenia alergii,

testy z krwi - oznacza się przeciwciała IgE dla poszczególnych alergenów (pyłkowych, roztoczowych, zwierzęcych lub pleśniowych),

testy prowokacyjne - badanie polega na sprowokowaniu reakcji alergicznej poprzez bezpośrednie wystawienie pacjenta na działanie alergenu, np. podanie donosowe, dooskrzelowe konkretnej substancji (pacjent wdycha alergen) lub poprzez podanie określonego pokarmu.

Jakie można wyróżnić grupy alergenów?

U osób zmagających się z alergią bezpośredni kontakt z substancją alergiczną wywołuje konkretny objaw. Symptomów tej dolegliwości może być wiele, natomiast do najczęstszych należy na pewno wodnisty katar, uporczywy, duszący kaszel, kichanie, swędzenie skóry, zapalenie spojówek. 

Można wyróżnić następujące grupy alergenów:

alergeny wziewne - czynniki, które wdychane są z powietrzem, np. pyłki roślin, kurz, roztocza,

alergeny kontaktowe - do reakcji dochodzi podczas kontaktu skóry z konkretną substancją lub surowcem np. metalem, tworzywem sztucznym, barwnikiem,

alergeny pokarmowe - są to najpopularniejsze czynniki, tuż obok wziewnych, które doprowadzają do wystąpienia alergii. Najczęściej uczula mleko, jaja, orzechy lub soja,

alergeny związane z lekami - uczulenie na substancję czynną, zawartą w lekach.

 

Kiedy udać się do alergologa?

Do naszego Centrum Medycznego TriMedic należy zgłosić się, gdy uporczywe objawy, podobne do przeziębienia, czyli: katar, kaszel, łzawienie z oczu, a nawet opuchlizna twarzy, nie ustępują lub nasilają się w określonych porach roku, np. wiosną, latem czy zimą. Podczas wizyty kontrolnej przeprowadzamy z pacjentem lub jego opiekunem szczegółowy wywiad. Pytamy dokładnie o wszystkie symptomy i wysyłamy na konkretne badania.

Zapraszamy do umówienia konsultacji w naszym Centrum Medycznym TriMedic.

Alergolog Łódź - Wizyty prywatne

Jeśli szukasz dobrego alergologa w Łodzi, odwiedź TriMedic. Oferujemy prywatne wizyty, więc możesz być pewien, że otrzymasz zindywidualizowaną uwagę, na którą zasługujesz. Prof. Krystyna Wąsowska-Królikowska jest wysoko wykwalifikowanym i doświadczonym alergologiem, który może pomóc Ci we wszystkich Twoich potrzebach związanych z alergią. 

Niezależnie od tego, czy cierpisz na katar sienny, alergie na zwierzęta domowe, czy alergie pokarmowe, pomożemy Ci znaleźć ulgę. Pani Profesor przygotuje plan leczenia, który jest dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb, abyś mógł uzyskać jak najlepsze wyniki. Jeśli jesteś gotowy, aby "pokonać alergię", umów się na wizytę z Alergolog Łódź dzisiaj.

Alergolog Dziecięcy Łódź w TriMedic

Jeśli szukasz dobrego alergologa w Łodzi, odwiedź TriMedic. Oferujemy prywatne wizyty, więc możesz być pewien, że otrzymasz zindywidualizowaną uwagę, na którą zasługujesz. Prof. Krystyna Wąsowska-Królikowska jest wysoko wykwalifikowanym i doświadczonym alergologiem, który może pomóc Ci we wszystkich Twoich potrzebach związanych z alergią. 

Niezależnie od tego, czy cierpisz na katar sienny, alergie na zwierzęta domowe, czy alergie pokarmowe, pomożemy Ci znaleźć ulgę. Pani Profesor przygotuje plan leczenia, który jest dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb, abyś mógł uzyskać jak najlepsze wyniki. Jeśli jesteś gotowy, aby "pokonać alergię", umów się na wizytę z Alergolog Łódź dzisiaj.

Prywatny alergolog w Łodzi. Umów wizytę

Zauważasz u siebie katar sienny w sezonie kwitnienia roślin, łzawiące i szczypiące oczy podczas kontaktu ze zwierzętami, a może Twoim problemem są wysypki skórne o nieznanej przyczynie? Powyższe dolegliwości mogą świadczyć o niezdiagnozowanej alergii. Prywatny alergolog w Łodzi oferuje szeroki zakres usług diagnostycznych i metod leczenia alergii, adresowanych do pacjentów w każdym wieku. 

W centrum TriMedic w Łodzi możesz umówić wizytę prywatną do alergologa, który zapewni Ci kompleksową opiekę medyczną oraz skieruje na specjalistyczne badania i testy alergiczne, np. testy skórne lub pokarmowe. Lekarz dopasuje indywidualny plan leczenia, dzięki czemu uporczywe objawy uczulenia lub astma o podłożu alergicznym będą mieć łagodniejszy przebieg. Warto skonsultować się ze specjalistą i dowiedzieć się więcej na temat dostępnych metod odczulania. 

Zrozumienie potrzeb pacjentów oraz budowanie z nimi długotrwałych relacji to cechy wyróżniające lekarzy z centrum medycznego TriMedic. Zadbaj o swój komfort i zdrowie - umów się już dziś do alergologa w Łodzi, by poczuć ulgę i pozbyć się objawów uczulenia.

Cennik - Alergolog prywatnie

DO GÓRY