Alergolog dla dzieci i dorosłych

Kompleksowa opieka dla dzieci i dorosłych z chorobami alergologicznymi - pomoc doświadczonego alergologa oraz pełna diagnostyka alergologiczna.

Prof. Krystyna Wąsowska-Królikowska

Specjalista gastroenterologii, alergologii i pediatrii

Specjalista gastroenterologii, alergologii i pediatrii, wieloletnim kierownikiem Katedry i Kliniki Alergologii, Gastroenterologii i Żywienia Dzieci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dokonania naukowe obejmują liczne publikacje w czasopismach medycznych, czynny udział w zjazdach krajowych i zagranicznych, promotorstwo prac doktorskich oraz wykłady na konferencjach naukowych.

Zaangażowana w działalność towarzystw naukowych była Prezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz założycielką i pierwszym Prezesem Pediatrycznego Forum Profilaktyki Chorób Cywilizacyjnych.

Główne zainteresowania kliniczne prof. Krystyny Wąsowskiej-Królikowskiej obejmują: leczenie żywieniowe w schorzeniach gastrologicznych, bóle brzucha, niedobory masy ciała, zaburzenia trawienia i wchłaniania jelitowego, celiakię, otyłość, zakażenia Helicobacter pylori, refluks żołądkowo-przełykowy i gardłowy, hypolaktazję oraz alergię pokarmową, atopowe zapalenie skóry, nawracające zakażenia dróg oddechowych i alergię układu oddechowego.

Krystyna Wąsowska-Królikowska - ZnanyLekarz.pl

Umów się na specjalistyczną konsultację z alergologiem.

Skuteczne leczenie alergii i uczuleń - Centrum Medyczne TriMedic

Skuteczne leczenie alergii i uczuleń

Skutecznie diagnozujemy oraz leczymy choroby wywołane przez alergeny. Jeśli zmagasz się z przewlekłym katarem, łzawiącymi oczami lub masz trudności z oddychaniem - zgłoś się do nas. Zapewnimy Ci profesjonalną opiekę alergologa, który na podstawie wywiadu oraz zleconych badań ustali rodzaj alergii oraz zaproponuje odpowiednie leczenie. 

Specjalistyczna pomoc alergologa

Pomagamy we wszystkich  chorobach o podłożu alergicznym. Leczymy takie przypadłości jak np.: astma alergiczna, kaszel alergiczny, pokrzywka alergiczna, alergie pokarmowe oraz wiele innych. Wiele chorób ma charakter przewlekły i wymaga systematycznego leczenia. W przypadku alergii sezonowych zaproponujemy odpowiednie leki antyhistaminowe. Przeprowadzamy także pacjentów przez proces odczulania, który w niektórych przypadkach prowadzi do znacznego ustąpienia objawów alergii i daje dużą szansę na wyleczenie z alergicznej astmy, nieżytu nosa, spojówek i niektórych postaci atopowego zapalenia skóry.

Szczegółowe badania alergologiczne

Alergia wynika z nieprawidłowego działania układu immunologicznego. Objawy zależą od jej rodzaju i przyczyny. Jej uciążliwość sprawia, że często trudno z nią normalnie funkcjonować. Aby skutecznie z walczyć z alergią, niezbędne jest poznanie jej źródła. W naszym gabinecie alergologicznym oferujemy skuteczną diagnostykę alergii.

Szczegółowe badania alergologiczne - Centrum Medycznym TriMedic

Cennik

DO GÓRY