fbpx

Gabinet radiologiczny

Oferujemy specjalistyczne badania radiologiczne.

dr Dominika Słodka- Dymecka

Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

 

Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej.

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytety Medycznego w Łodzi.
Szkolenie specjalizacyjne odbyłam w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki.
Obecnie od 2015 roku pracuję w Ośrodku Pediatrycznym im.dr J.Korczka w Łodzi.
Specjalizuję się w wykonywaniu badań USG u dzieci.

Wykonujemy następujące badania USG u dzieci:

 • USG jamy brzusznej
 • USG układu moczowego
 • USG moszny i kanałów pachwinowych
 • USG przezciemiączkowe
 • USG tarczycy

Badania USG w populacji dziecięcej są cenioną i szeroko stosowaną metodą oceny prawidłowych i zmienionych patologicznie narządów. Są to badania nieinwazyjne i co najważniejsze bezpieczne – brak narażenia na promieniowanie jonizujące. Z uwagi na to bezpieczeństwo w trakcie wykonywania badania – badanie takie w celu monitorowania stanu zdrowia małego pacjenta może być powtarzane wielokrotnie.

Kilka słów na temat różnych rodzajów badań jakie wykonujemy u dzieci:

USG jamy brzusznej

Jest podstawowym badaniem w przypadku dolegliwości bólowych jamy brzusznej. Powinno być wykonane także w przypadku powiększenia i deformacji obwodu jamy brzusznej, wyczuwalnego oporu w jamie brzusznej, urazu, utraty masy ciała oraz objawów i dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, takich jak: biegunka, zaparcia, wymioty.

USG jamy brzusznej pozwala na ocenę wielkości narządów, ich budowy, wykrycie stanów zapalnych, zmian ogniskowych, czy wad wrodzonych. Podczas badania oceniane są wszystkie narządy jamy brzusznej.

 • Badanie USG jamy brzusznej u większości noworodków, niemowląt i małych dzieci nie wymaga specjalnego przygotowania.
 • Starsze dzieci powinny być na czczo ok.3 h. Zalecane jest, aby dziecko miało w miarę możliwości dobrze wypełniony pęcherz moczowy.

USG układu moczowego

W trakcie tego badania dokonujemy oceny budowy układu moczowego u dziecka, badanie może być wykonane z oceną lub bez ilości zalegającego moczu w pęcherzu moczowym po mikcji.

 • U noworodków, niemowląt i małych dzieci bez przygotowania.
 • U starszych dzieci zaleca się aby w miarę możliwości dziecko miało dobrze wypełniony pęcherz moczowy.

USG moszny i kanałów pachwinowych

Może być wykonane u chłopców w każdym wieku. Badanie pozwala na ocenę jąder i najądrzy, powrózków nasiennych i patologii naczyniowych (żylaki powrózka), nieprawidłowości kanałów pachwinowych, jak przepuklina, wodniak, zaburzenia zstępowania jąder.

 • Badanie nie wymaga żadnego przygotowania.

USG przezciemiączkowe

Badanie to umożliwia ocenę anatomii prawidłowej i patologii wewnątrzczaszkowej u noworodków i niemowląt.

Badanie to nie wymaga żadnego przygotowania dziecka, daje możliwość szybkiej oceny stanu morfologicznego struktur mózgu i układu komorowego. Służy do wykrywania niektórych powikłań poporodowych jak np. krwawień, zaburzeń cyrkulacji płynu mózgowo-rdzeniowego (wodogłowie), wad wrodzonych mózgu oraz rzadko występujących u noworodków i niemowląt guzów mózgu.

USG powinno być wykonane u każdego noworodka i niemowlęcia, a w szczególności u  wcześniaków, u niemowląt z dysproporcją obwodu głowy w stosunku do obwodu klatki piersiowej, drgawkami i nieprawidłowymi objawami neurologicznymi. W praktyce, badanie to można wykonać do czasu zarośnięcia ciemiączka przedniego.

USG tarczycy

Badanie to pozwala na ocenę tarczycy i zdiagnozowanie nieprawidłowości, jak: guzki, torbiele, czy stany zapalne.

 • Badanie to nie wymaga żadnego przygotowania ze strony pacjenta.

Umów się na specjalistyczne badania radiologiczne.

Radiolog - badania radiologiczne - Centrum Medyczne TriMedic

Kompleksowe badania radiologiczne

Oferujemy usługi radiologa – specjalisty zajmującego się badaniami obrazowymi za pomocą USG. Wykonywane badania umożliwiają  szczegółowe zdiagnozowanie schorzeń – wykrycie zmian w organizmie, ich umiejscowienie i stopień zaawansowania. 

Przebieg wizyty u radiologa

Przed wizytą u radiologa ważne jest wykluczenie wszystkich przeciwskazań do wykonania niektórych badań. Niektóre badania, takie jak tomografia komputerowa, mammografia nie mogą być wykonywane u kobiet w ciąży. W zależności od rodzaju badania trwa ono od kilku do kilkunastu minut. Po badaniu lekarz radiolog szczegółowo zanalizuje otrzymane wyniki i dobierze odpowiedni sposób leczenia wybranej dolegliwości.  

Pracownia radiologiczna – zakres usług

Oferujemy szeroki zakres badań, które można wykonać w naszej pracowni radiologicznej. Współpracujemy z doświadczonym i wykwalifikowanym lekarzem – radiologiem, który zadba o to, by badania były przeprowadzane z najwyższą dokładnością. W naszym gabinecie wykonasz:

 • USG (badanie ultrasonograficzne), w tym: usg stawów dla ortopedów i reumatologów usg jamy brzusznej, usg przepuklin, usg piersi, usg tarczycy, usg węzłów chłonnych, usg tkanek miękkich, usg mięśni, usg Doppler tętnic szyjnych i kręgowych, usg Doppler tętnic kończyn, usg Doppler żył kończyn.
Pracownia radiologiczna - Centrum Medyczne TriMedic

Dobry radiolog Łódź w TriMedic

W naszej Przychodni Medycznej Trimedic w Łodzi znajdziesz doświadczonego lekarza radiologa, który oferuje usługi prywatne i jest w stanie skutecznie pomagać swoim pacjentom. Specjalista radiolog może zrobić pełny zakres badań diagnostycznych, aby pomóc Ci w diagnozie i leczeniu chorób, takich jak nowotwory, choroby układu nerwowego i serca, zaburzenia hormonalne i inne schorzenia. Ponadto radiolog może również dostarczać wyniki badań obrazowych do celów medycznych oraz monitorować postępy w procesie leczenia. 

Lekarze pracujący w Przychodni Medycznej Trimedic są odpowiednio przeszkoleni i dysponują nowoczesnym sprzętem medycznym. Szanują każdego pacjenta i starają się opracować plan opieki medycznej dopasowany specyficznie do Twoich. Radiolodzy są również zaangażowani w edukację na temat profilaktyki medycznej oraz wykorzystywania najnowocześniejszych technik diagnostycznych. Zapraszamy do umówienia wizyty u jednego z naszych radiologów.

Cennik - Radiolog prywatnie

DO GÓRY