fbpx

Badania USG

​Wykonujemy dokładne badania USG na zaawansowanym technologicznie sprzęcie

Zaawansowana aparatura medyczna w trosce o Twoje zdrowie

Badania USG w Centrum Medycznym TriMedic wykonywane są przez najlepszych diagnostyków. Udzielamy pełnej interpretacji wszystkich wyników. Skutecznie diagnozujemy problemy i zalecamy najlepsze metody leczenia.

Dysponujemy nowoczesnymi aparatami do badań USG.

Centrum Medyczne TriMedic w Łodzi

Precyzyjne i rzetelne badania USG

USG ortopedyczne

Jest to specjalistyczne badanie diagnostyczne, dzięki któremu możliwe jest właściwe rozpoznanie i leczenie stawów, ścięgien oraz mięśni. Ultrasonografia ortopedyczna odgrywa ogromną rolę w diagnostyce pourazowej, ocenie przyczyn bólu oraz zmian patologicznych. Doskonale obrazuje tkanki miękkie, więzadłowe oraz mięśniowe. USG ortopedyczne jest całkowicie bezpieczne dla organizmu z uwagi na fakt, że nie wykorzystuje promieniowania jonizującego. Obraz powstaje dzięki falom ultradźwiękowym.

Do najczęstszych badań należą badania przestrzeni maziowych w stawie kolanowym, badania stawu rzepkowo-udowego, ścięgna kolana, łąkotki oraz innych elementów układu ruchowego. USG ortopedyczne wykorzystuje się przede wszystkim w diasdsdsdsdsdsdsdsdsdsdsdsdsddgnostyce zmian zapalnych, reumatoidalnych, zwyrodnieniowych oraz pourazowych. Badanie można przeprowadzać u pacjentów w każdym wieku.

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Warto zabrać ze sobą wyniki wszystkich poprzednich badań.

W naszym Centrum Medycznym TriMedic można skorzystać z USG stawów:

 • barkowego,
 • łokciowego,
 • biodrowego,
 • kolanowego,
 • skokowego,
 • usg dłoni,
 • mięśni,
 • nerwów obwodowych.

USG Dopplera

Jest to nowoczesne badanie ultrasonograficzne, które umożliwia wykrycie nawet najdrobniejszych schorzeń żył i tętnic. Badanie pozwala na precyzyjną ocenę przebiegu naczyń żylnych oraz ocenę przepływu krwi. USG doppler pozwala sprawdzić, w którym miejscu krew płynie wolniej lub szybciej, a gdzie dochodzi do cofania krwi. Badanie USG doppler jest bezbolesne i całkowicie bezinwazyjne. Lekarz wykonuje je za pomocą małej głowicy, która emituje ultradźwięki i rejestruje echo fal odbitych od tkanek i mięśni. Za pomocą komputera powstaje szczegółowy obraz graficzny, który podlega bieżącej analizie.

Nie ma żadnych przeciwskazań do przeprowadzenia USG Dopplera. Badanie nie wymaga też specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Jedynie w przypadku badania aorty brzusznej i tętnic biodrowych pacjent nie może jeść 3-4 godziny przed badaniem. Całe badania trwa około 40 minut. Pacjent otrzymuje wyniki kilka minut po zakończeniu badania.

W naszym Centrum Medycznym TriMedic wykonujemy następujące badania naczyniowe USG doppler:

 • USG doppler żył kończyn dolnych,
 • USG doppler  żył kończyn górnych,
 • USG doppler aorty brzusznej,
 • USG doppler przetoki dializacyjnej,
 • USG doppler naczyń układu wrotnego,
 • USG doppler tętnic nerkowych.

Echo serca

Jest to badanie, które pomaga ocenić budowę, działanie zastawek oraz zmierzyć wielkość komór serca. Za pomocą badania możliwe jest wykrycie wszelkich wad serca (w  tym nowotworu mięśnia sercowego). Podczas badania pacjent ułożony jest na wznak lub na boku z odsłoniętą klatką piersiową. Obraz serca i naczyń krwionośnych uzyskiwany jest na monitorze za pomocą ultradźwięków. Aparat pomiarowy umożliwia obliczenie parametrów służących ocenie stanu i pracy serca. W trakcie badania ocenia się m.in.:

 • anatomię mięśnia serca i naczyń krwionośnych,
 • relaksację oraz kurczliwość serca,
 • pracę zastawek,
 • budowę i funkcję serca.

Badanie może być wykonane u pacjentów w różnym wieku. Nie istnieją żadne przeciwskazania do jego przeprowadzenia. Echo serca jest całkowicie nieinwazyjne i nie wymaga specjalnych przygotowań. Całe badanie trwa od 15 do 30 minut. Echo serca można powtarzać wielokrotnie, ponieważ nie daje żadnych skutków ubocznych.

USG jamy brzusznej

Badanie ma na celu ocenę stanu narządów oraz wykrycie zmian w ich budowie. USG jamy brzusznej pozwala na ocenę stanu - wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, nerek, trzustki, śledziony, aorty i dużych naczyń, pęcherza, gruczołu krokowego, macicy i przydatków. Ponadto badanie umożliwia również zdiagnozowanie występowania płynu w jamie brzusznej. Określa także czy dany narząd uległ powiększeniu.

Badanie jest całkowicie bezinwazyjne i zaleca się je przeprowadzać w przypadku np. urazów brzucha, bólów brzucha lub profilaktycznie w odstępie około 2 lat.

Badanie wymaga specjalnego przygotowania od pacjenta. Przede wszystkim do badania przystępujemy na czczo. Należy zachować minimum 4 godziny przerwy od spożywania posiłku bezpośrednio przed USG.

Przed badaniem musimy zadbać o to, aby w naszym przewodzie pokarmowym było jak najmniej gazów. Osoby, które mają tendencję do wzdęć powinny już w dniu poprzedzającym badanie zachować lekkostrawną dietę oraz  przyjmować 3 razy dziennie po 2 kapsułki Espumisanu (lek dostępny bez recepty).

Rano, w dniu badania należy przyjąć dodatkowe 2 kapsułki leku. Środki te pomogą uzyskać dokładny i wyraźny obraz w czasie badania.

USG układu moczowego

Badanie ultrasonograficzne (USG) układu moczowego jest ważnym elementem w diagnostyce chorób pęcherza czy nerek. Badanie pozwala na ocenę wielkości i struktury narządów układu moczowego oraz sąsiadujących tkanek. U mężczyzn możliwe jest także sprawdzenie gruczołu krokowego. To bezpieczny, nieinwazyjny sposób na kontrolę zdrowia oraz wykrycie ewentualnych nieprawidłowości na wczesnym etapie.

Jak wygląda USG układu moczowego?

Podczas USG układu moczowego pacjent leży na kozetce lekarskiej i odsłania okolice brzucha. Lekarz nakłada na skórę osoby badanej żel ultrasonograficzny, poprawiający przewodzenie fali dźwiękowej. Następnie lekarz delikatnie przesuwa sondę ultrasonograficzną nad badanym obszarem. Urządzenie wysyła fale dźwiękowe, które odbijają się od narządów i tworzą obraz na monitorze.

Po zakończonym badaniu pacjent otrzymuje wynik w postaci opisu wraz z dołączonymi zdjęciami. Cały proces trwa od kilku do kilkunastu minut.

Przygotowanie do USG układu moczowego

W celu uzyskania najlepszych wyników, badanie należy przeprowadzić zarówno z pełnym, jak i opróżnionym pęcherzem. Dzięki temu możliwa jest analiza ilości moczu zalegającego w pęcherzu, które stanowi ważną wskazówkę dla urologa.

Pacjent powinien się zgłosić na badanie z pełnym pęcherzem. Około 1,5 godziny przed badaniem należy wypić na raz trzy szklanki niegazowanej wody mineralnej lub herbaty (nie mleka, soku czy innych napojów) i nie oddawać moczu. Nie wolno w międzyczasie dopijać płynów.

Co może wykazać USG układu moczowego?

W trakcie badania lekarz ocenia m.in. wielkość narządów, ich strukturę oraz ilość moczu zalegającą w pęcherzu. USG układu moczowego wykorzystuje się do:

 • oceny nerek

Badanie umożliwia analizę rozmiaru, kształtu i struktury nerek. Pozwala wykryć zmiany, np. guzy, torbiele czy kamienie nerkowe.

 • badania pęcherza moczowego

Z pomocą USG lekarz zobaczy wnętrze pęcherza, oceni jego objętość oraz wykryje ewentualne zmiany patologiczne.

 • monitorowania infekcji dróg moczowych

W przypadku podejrzenia infekcji, USG pomoże wykryć stany zapalne w nerkach i pęcherzu.

 • badania gruczołu krokowego

USG układu moczowego pozwala ocenić wielkość i strukturę gruczołu krokowego podczas badania mężczyzn.

 • badania przepływu krwi

USG umożliwia analizę przepływu krwi w naczyniach krwionośnych w okolicy nerek.

 • diagnostyki niepokojących objawów

Lekarz może zlecić badanie, gdy pacjent skarży się na bóle brzucha, problemy z oddawaniem moczu czy krwiomocz.

 • kontroli zdrowia po zabiegach i operacjach

USG układu moczowego stosuje się w celach kontrolnych u pacjentów po zabiegach chirurgicznych lub operacjach w obszarze brzucha.

USG piersi

USG piersi - co to za badanie?

Ultrasonografia (USG) piersi to nieinwazyjne badanie obrazowe, które wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do tworzenia obrazów wewnętrznych struktur piersi. Technika ta pozwala na wizualizację tkanek, guzów, torbieli oraz innych nieprawidłowości w piersi, które mogą być niewidoczne podczas tradycyjnej mammografii.

Badanie to jest szczególnie zalecane dla kobiet o “gęstej budowie piersi”, czyli tak zwanej gruczołowej, u których częściej może dochodzić do wystąpienia raka piersi.

Dodatkowo, USG piersi różni się od mammografii, gdyż nie używa promieniowania rentgenowskiego, co czyni je bardziej preferowanym badaniem dla młodszych kobiet oraz dla kobiet w ciąży. Proces ten jest bezbolesny i trwa zazwyczaj około 20-30 minut. Podczas badania pacjentka leży na stole, a specjalistyczna głowica ultradźwiękowa jest delikatnie przesuwana po powierzchni piersi, tworząc obrazy wewnętrznych struktur.

USG piersi w TriMedic - zakres

W Centrum Medycznym TriMedic jesteśmy dysponujemy nowoczesnym i zaawansowanym sprzętem do ultrasonografii, który pozwala nam na precyzyjną diagnostykę i monitorowanie stanu zdrowia piersi naszych pacjentek.

Nasz zakres usług w dziedzinie USG piersi obejmuje między innymi:

 • Diagnostykę guzów i torbieli w piersi.
 • Monitorowanie zmian, które zostały wcześniej zidentyfikowane.
 • Badania kontrolne po zabiegach chirurgicznych czy biopsji.
 • Ocena węzłów chłonnych znajdujących się w okolicach piersi.
 • Pomoc w kierowaniu pacjentek do dalszych badań lub leczenia w przypadku wykrycia nieprawidłowości.

Wszystkie badania są przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów w dziedzinie ultrasonografii, co gwarantuje najwyższy poziom opieki i precyzji.

Umów badanie USG piersi

Jeśli jesteś zainteresowana przeprowadzeniem badania USG piersi lub chciałabyś dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do kontaktu z Centrum Medycznym TriMedic. Nasz zespół chętnie odpowie na wszelkie pytania i pomoże umówić wizytę w dogodnym dla Ciebie terminie.

Dla naszego zespołu najważniejsze jest zdrowie i komfort pacjentów, dlatego staramy się zapewnić najwyższy standard obsługi w przyjaznej atmosferze.

Nie czekaj, zadzwoń i umów się na badanie. Regularne kontrolowanie zdrowia piersi jest niezwykle istotne do wczesnego wykrywania potencjalnych problemów i zapewnienia sobie spokoju ducha.

USG tarczycy – szybka diagnoza gwarantem skuteczniejszego leczenia

Dysfunkcje pojawiające się w pracy tarczycy mogą mieć znaczący wpływ na działanie całego organizmu. Dlatego tak ważne jest, aby wszelkie zmiany chorobowe w tym obrębie wykrywać jak najszybciej.

Co to jest USG tarczycy?

Badanie ultrasonograficzne tarczycy jest podstawową metodą wykrywania podejrzanych zmian. Ten niewielki narząd, położony w obrębie szyi, odpowiada za produkcję hormonów. Dlatego ma bardzo duże znaczenie dla pracy wielu układów w ludzkim organizmie. Zależna jest od niego prawidłowa praca gruczołów płciowych, układu nerwowego, sercowo-naczyniowego, a także proces wzrostu. Powiększenie tarczycy lub jej niejednorodna struktura mogą wskazywać na wystąpienie schorzeń.

USG tarczycy – zakres usługi w TriMedic

Podczas USG tarczycy zyskujemy wgląd w jej wielkość, położenie, kształt oraz strukturę. Badanie obejmuje więc wykrywanie wszelkich zmian, zarówno o charakterze torbielowatym, jak i guzowatym. Poza samą tarczycą, w badaniu lekarz sprawdza również węzły chłonne umiejscowione w pobliżu narządu. Aby odpowiednio wcześnie wykryć ewentualne zmiany chorobowe, a tym samym zyskać możliwość podjęcia właściwego leczenia, należy profilaktycznie wykonywać badanie ultrasonograficzne tarczycy co 2-3 lata.

Umów badanie – wskazania do wykonania USG tarczycy

USG tarczycy powinny regularnie wykonywać osoby, u których istnieje ryzyko genetycznego obciążenia rakiem tarczycy. Zleca się je także każdemu, u kogo badania laboratoryjne krwi wykazały nieprawidłowe stężenie hormonów. Wskazaniem do umówienia się na wizytę są również niekontrolowane spadki i wzrosty masy ciała, wzmożona potliwość oraz ogólne osłabienie organizmu. Objawy te bowiem mogą wskazywać na niedoczynność lub nadczynność tarczycy.

W celu umówienia się na badanie USG tarczycy w Centrum Medycznego TriMedic, można skorzystać z jednej z trzech dostępnych dróg kontaktu. Rejestracja odbywa się telefonicznie, mailowo lub przez dostępny na stronie formularz. Sama wizyta nie wymaga szczególnego przygotowania.

USG bioderek u niemowląt

Co to USG bioderek dla niemowląt?

Badanie ultrasonograficzne bioderek to nieinwazyjna metoda obrazowania, którą stosuje się do oceny stawów biodrowych u niemowląt i wykrywania ewentualnych dysplazji lub problemów rozwojowych.

W przypadku dysplazji stawy biodrowe nie funkcjonują prawidłowo, co może być przyczyną znacznych dysfunkcji w późniejszym życiu dziecka, np. kłopotów z chodzeniem i poruszaniem się, bólem w obrębie stawów. Wczesne rozpoznanie umożliwia wdrożenie skutecznego leczenia oraz rehabilitację niemowlęcia, by zapobiec poważniejszym problemom.

 

Badanie USG bioderek jest częścią standardowej opieki zdrowotnej niemowląt. Zaleca się przeprowadzić badanie w pierwszych tygodniach życia dziecka, między 6. a 12. tygodniem, oraz w późniejszym czasie, gdy pociecha zacznie samodzielnie chodzić.

Jest to bezpieczne i bezbolesne badanie wykorzystujące fale dźwiękowe do uzyskania obrazów biodra. Podczas badania urządzenie wysyła fale dźwiękowe do okolic biodra, a zarejestrowane obrazy są zapisywane na dysku komputera. Przeprowadzenie tego badania wymagane jest u wszystkich dzieci, w celu wykluczenia deformacji stawów biodrowych (dysplazji). Zaleca się, aby było wykonane jak najwcześniej – najlepiej zaraz po urodzeniu, a kolejne między 6 a 12 tygodniem życia.

USG bioderek niemowląt jest badaniem szybkim, bezbolesnym i bezpiecznym. Nie wymaga żadnego przygotowania. Nie istnieją też żadne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Całość trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a rodzice mogą być cały czas obecni przy dziecku.

USG bioderek dla niemowląt w TriMedic - zakres

Zakres badania USG bioderek u niemowląt obejmuje:

 • ocenę anatomiczną stawów biodrowych - USG umożliwia precyzyjne sprawdzenie budowy stawu biodrowego, w tym panewki i główki kości udowej, a także tkanek miękkich wokół stawu;
 • wykrywanie nieprawidłowości wrodzonych lub nabytych - z pomocą badania lekarz może zidentyfikować wszelkie problemy w obrębie stawów biodrowych, które wynikają np. z wad wrodzonych, mutacji, powikłań po porodzie pośladkowym, stanowią objaw choroby lub są efektem noszenia dziecka w nieprawidłowy sposób;
 • monitorowanie rozwoju układu kostno-stawowego - profilaktyczne badania USG bioderek wykonane na różnych etapach wzrostu dziecka pozwalają prześledzić postępy w rozwoju stawów i wcześnie wprowadzić ewentualne leczenie lub ćwiczenia wspomagające funkcjonowanie stawów biodrowych.

USG bioderek jest badaniem w pełni bezpiecznym, bezbolesnym i nieinwazyjnym. Badanie wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które nie mają negatywnego wpływu na zdrowie i rozwój dziecka.

Umów badanie USG bioderek u niemowląt

Zadbaj o zdrowie swojego dziecka i umów profilaktyczne badanie USG bioderek w Centrum Medycznym TriMedic w Łodzi. Możesz zarezerwować wizytę poprzez:

 • kontakt telefoniczny,
 • mailowo lub przez formularz dostępny na stronie internetowej,
 • osobiście.

 

Wizyty dostępne są w różnych godzinach, by dopasować termin i porę badania do potrzeb rodziców oraz dziecka. Nasze centrum medyczne zapewnia sympatyczną i bezstresową atmosferę zarówno w poczekalni, jak i w gabinecie lekarskim. Personel medyczny zatrudniony w TriMedic dokłada wszelkich starań, aby wizyty przebiegały w komfortowy i profesjonalny sposób.

Nasi specjaliści zadbają o Ciebie i Twoją rodzinę.

Badania USG Prywatnie w Łodzi

Nasza Przychodnia Medyczna Trimedic w Łodzi oferuje szeroki zakres usług diagnostycznych takich jak badania USG. W placówce TriMedic możesz skorzystać z badań prywatnych między innymi, takich jak USG barku, USG kolana, USG nerek, USG tarczycy oraz innych. Specjaliści diagnostyki oferują specjalizowane podejście do ultrasonografi. Wynik otrzymasz na miejscu, a lekarz będzie miał wynik w systemie.

Pracownicy Przychodni Medycznej Trimedic dbają również o bezpieczeństwo swoich pacjentów i starają się dostarczać skuteczną diagnostykę przy użyciu nowoczesnych technik obrazowania. Badanie USG jest szybkie, prosta metoda do rozpoznawania wielu schorzeń oraz do monitorowania postepów postępów leczenia poprzez obrazy guza i narzadów wewnętrznych. Usługi usg oferowane w naszej placówce TriMedic ul. Kopcińskiego 69/71, 90-032 Łódź. Serdecznie zapraszamy do umawiania wizyt na USG. Oferujemy szybkie terminy USG w Łodzi.

Dla nas liczy się Twoje zdrowie

Cennik

USG Płuc (Tylko u Dzieci z Konsultacją) - 300 zł

Centrum-Medyczne-TriMedic-Łódź
DO GÓRY