Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
W trakcie studiów uczestniczyła w 6 miesięcznym stypendium naukowym
Erasmus na Uniwersytecie im. Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach (Słowacja)
oraz
3 miesięcznym stypendium naukowym Erasmus w Oddziale Położnictwa i
Ginekologii St. Joseph Krankenhaus w Berlinie ( Niemcy)
Szkolenie Specjalizacyjne odbyła w I Klinice Ginekologii i Położnictwa w
Oddziale Ginekologii Operacyjnej i Onkologicznej Ośrodka im. Madurowicza w
Łodzi.
W trakcie specjalizacji pełniła dyżury w Oddziale Położnictwa i Ginekologii w
Kutnowskim Szpitalu Samorządowym im. A. Troczewskiego w Kutnie oraz
Oddziale Położniczo – Ginekologicznym w Powiatowym Centrum Matki i
Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim.
Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników (PTGiP)
Posiada certyfikat Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i
Położników.
Międzynarodowy certyfikat wykonywania badań ultrasonograficznych
International Ovarian Tumor Analysis (IOTA).
Swoją wiedzę poszerza na licznych kursach i konferencjach.
W naszym Centrum Medycznym zapewniamy pomoc ginekologa. Ginekolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem układu płciowego kobiet w każdym wieku. Ów specjalista zapewnia pomoc w przypadku schorzeń pochwy i sromu, jajników oraz jajowodów, a także macicy i piersi. Ginekolog opiekuje się kobietami, które chcą zajść w ciążę, kobietami w ciąży, po porodzie oraz w połogu, jak również paniami w okresie menopauzy.
Każda z kobiet powinna pamiętać, że zdrowie jest sprawą najważniejszą i regularnie odwiedzać gabinet ginekologiczny. Wizyta u ginekologa rozpoczyna się od wywiadu medycznego, w czasie którego specjalista pyta o dolegliwości, ostatnią konsultację ginekologiczną, przebyte choroby, ciążę, cykl miesiączkowy i inne, istotne kwestie.
Następnie pacjentka skierowana zostaje na specjalny fotel ginekologiczny, a specjalista przeprowadza diagnostykę dróg rodnych. W zależności od przypadku lekarz wykonać między innymi może podstawowe badania za pomocą jednorazowego wziernika ‒ podczas takiego badania bardzo często następuje pobieranie materiału do cytologi, dzięki temu można ocenić aktualny stan komórek i zdiagnozować choroby nowotworowe lub inne zmiany zachodzące w pochwie i szyjce macicy.
USG dopochwowe bądź przez powłoki brzuszne – w sytuacji gdy kobieta jest dziewicą ginekolog wykonuje badanie przez powłoki brzuszne. Jeśli rozpoczęła już współżycie, wykonywane jest USG dopochwowe, które pozwala ocenić jajniki, jajowody, macicę, endometrium i etap cyklu owulacyjnego, na jakim znajduje się dana pacjentka. W przypadku podejrzenia ciąży, badanie ją potwierdza, określa również dokładne położenie zarodka i wiek ciążowy.
Badanie piersi – specjalista najpierw dokładnie ogląda piersi, a następnie za pomocą dłoni poszukuje wyczuwalnych zmian w piersiach i w obrębie węzłów chłonnych. Zarówno w celach profilaktycznych, jak i z uwagi na określone wskazania, wykonuje się również bezinwazyjne i bezbolesne USG piersi. Badanie obrazowe polega na generowaniu przez urządzenie fal akustycznych, które docierają do tkanek. USG piersi zaleca się przeprowadzać tuż po miesiączce, w pierwszej połowie cyklu.
Badanie dwuręczne – podczas badania lekarz wprowadza do pochwy dwa palce, jednocześnie uciskając podbrzusze. W ten sposób możliwa jest ocena macicy.
Kolposkopia – badanie powinno się wykonać, gdy wyniki cytologii nie są prawidłowe. Umożliwia dokładną ocenę pochwy, sromu, szyjki macicy, dolnej części jej kanału i ewentualnych zmian.
Jakie dolegliwości leczy ginekolog? Są to:
● torbiele jajników
● nadżerki szyjki macicy
● endometrioza
● choroby przenoszone drogą płciową,
● choroby nowotworowe (rak jajnika, rak szyjki macicy).
W jakich przypadkach pomoc wspomnianego specjalisty jest niezbędna?
● nieregularne miesiączki
● ból podczas współżycia
● ból piersi
● problemy z zajściem w ciążę
● zbyt wczesne lub opóźnione dojrzewanie
W jakich przypadkach pomoc wspomnianego specjalisty jest niezbędna?
● nieregularne miesiączki
● bolesna i obfita menstruacja
● ból podczas współżycia
● plamienie w trakcie stosunku seksualnego
● dolegliwości bólowe w obrębie podbrzusza o różnym charakterze, np. kłujące czy ciągnące
● plamienie bądź krwawienie pomiędzy miesiączkami
● zmiana zapachu, konsystencji lub koloru wydzieliny z pochwy
● swędzenie i pieczenie okolic intymnych
● ból piersi
● problemy z zajściem w ciążę
● objawy ciąży
● zbyt wczesne lub opóźnione dojrzewanie
Pierwsza wizyta u ginekologa powinna mieć miejsce po ukończeniu 20. roku życia lub przed rozpoczęciem współżycia. Zaleca się przeprowadzenie raz w roku badania kontrolnego (również w celu wykonania cytologii).
W Przychodni Medycznej Trimedic w mieście Łódź znajduje się doświadczony lekarz ginekolog, który przyjmuje pacjentów prywatnie. Nasz lekarz ma niezbędną wiedzę i umiejętności do diagnozowania, obserwowania i terapii chorób płci żeńskiej. W celu rozpoznania choroby lekarz może wykonać na miejscu w TriMedic badania laboratoryjne, testy diagnostyczne lub endoskopię. Ginekolog doradzi również pacjentom odpowiednie ćwiczenia fizyczne czy zmiany stylu życia - jeśli będzie to konieczne z medycznego punku widzenia.
Głównym celem wizyty u lekarza z naszej placówki jest zapewnienie bezpieczeństwa i poprawa funkcjonowania narządów wewnętrznych oraz ogólny stan pacjenta. Koniecznie umów wizytę w naszej przychodnii jeśli masz problem z na następującymi schorzeniami : endometrioza, torbiele jajnikowe, infekcje intymne i inne dolegliwości płci żeńskiej. Lekarz oferuje również porady dotyczace ciąży oraz endokrynologii i onkologii ginekologicznej. Serdecznie zapraszamy