Pomoc doświadczonego ginekologa

Pomoc doświadczonego ginekologa

dr Marta Ancuta

Specjalista Ginekologia i Położnictwo

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na Wydziale Lekarskim i lekarzem rezydentem w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z zakresu położnictwa i ginekologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, w Klinice Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii.
Dyżury lekarskie pełnię również na Oddziale Położnictwa i Ginekologii w Pabianicach.

Umów się na specjalistyczną konsultację z ginekologiem.

Lekarz ginekolog

W naszym Centrum Medycznym zapewniamy pomoc ginekologa. Ginekolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem układu płciowego kobiet w każdym wieku. Ów specjalista zapewnia pomoc w przypadku schorzeń pochwy i sromu, jajników oraz jajowodów, a także macicy i piersi. Ginekolog opiekuje się kobietami, które chcą zajść w ciążę, kobietami w ciąży, po porodzie oraz w połogu, jak również paniami w okresie menopauzy.

 

Diagnostyka i leczenie układu płciowego

Każda z kobiet powinna pamiętać, że zdrowie jest sprawą najważniejszą i regularnie odwiedzać gabinet ginekologiczny. Wizyta u ginekologa rozpoczyna się od wywiadu medycznego, w czasie którego specjalista pyta o dolegliwości, ostatnią konsultację ginekologiczną, przebyte choroby, ciążę, stosowaną antykoncepcję, cykl miesiączkowy i inne, istotne kwestie.

 

Następnie pacjentka skierowana zostaje na specjalny fotel ginekologiczny, a specjalista przeprowadza diagnostykę dróg rodnych. W zależności od przypadku lekarz wykonać między innymi może podstawowe badania za pomocą jednorazowego wziernika ‒ podczas takiego badania bardzo często następuje pobieranie materiału do cytologi, USG dopochwowe, badanie piersi, badanie dwuręczne. W niektórych przypadkach specjalista może zalecić wykonanie dodatkowych badań, na przykład laboratoryjnych.

Gastrolog - konsultacje specjalistyczne - kompleksowa pomoc - Centrum Medyczne TriMedic
Radiolog - badania radiologiczne - Centrum Medyczne TriMedic

Jakie dolegliwości leczy ginekolog?

Jakie dolegliwości leczy ginekolog? Są to:

● torbiele jajników

● nadżerki szyjki macicy

● endometrioza

● choroby przenoszone drogą płciową,

● choroby nowotworowe (rak jajnika, rak szyjki macicy).

W jakich przypadkach pomoc wspomnianego specjalisty jest niezbędna?

● nieregularne miesiączki

● ból podczas współżycia

● ból piersi

● problemy z zajściem w ciążę

● ustalanie antykoncepcji

● zbyt wczesne lub opóźnione dojrzewanie

Cennik

DO GÓRY