fbpx

Konsultacje specjalistyczne z gastrologiem

Otrzymasz u nas kompleksową pomoc w chorobach układu pokarmowego.

Prof. Krystyna Wąsowska-Królikowska

Specjalista Gastrolog

Specjalista gastroenterologii, alergologii i pediatrii, wieloletnim kierownikiem Katedry i Kliniki Alergologii, Gastroenterologii i Żywienia Dzieci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dokonania naukowe obejmują liczne publikacje w czasopismach medycznych, czynny udział w zjazdach krajowych i zagranicznych, promotorstwo prac doktorskich oraz wykłady na konferencjach naukowych.

Zaangażowana w działalność towarzystw naukowych była Prezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz założycielką i pierwszym Prezesem Pediatrycznego Forum Profilaktyki Chorób Cywilizacyjnych.

Główne zainteresowania kliniczne prof. Krystyny Wąsowskiej-Królikowskiej obejmują: leczenie żywieniowe w schorzeniach gastrologicznych, bóle brzucha, niedobory masy ciała, zaburzenia trawienia i wchłaniania jelitowego, celiakię, otyłość, zakażenia Helicobacter pylori, refluks żołądkowo-przełykowy i gardłowy, hypolaktazję oraz alergię pokarmową, atopowe zapalenie skóry, nawracające zakażenia dróg oddechowych i alergię układu oddechowego.

Krystyna Wąsowska-Królikowska - ZnanyLekarz.pl

Umów się na specjalistyczną konsultację z gastrologiem.

Badania gastroskopii w Centrum Medycznym TriMedic w Łodzi

Lekarz gastrolog – umów się na wizytę

W naszym gabinecie gastrologicznym zajmujemy się wszystkimi schorzeniami układu pokarmowego (żołądka, jelit, odbytu, wątroby, trzustki oraz dróg żółciowych). Jeśli zauważyłeś u siebie niepokojące objawy m.in. ciągłą zgagę, wzdęcia, przewlekłe bóle brzucha itp., koniecznie zgłoś się do naszej przychodni po specjalistyczną pomoc. Współpracujemy z bardzo dobrymi lekarzami, diagnozujemy oraz proponujemy kompleksowe leczenie.

Diagnostyka i leczenie chorób układu pokarmowego

Wizyta u gastrologa zaczyna się przede wszystkim od wywiadu z pacjentem. Do istotnych informacji należą: odczuwane dolegliwości, zażywane leki oraz sposób odżywiania. Następnie lekarz przeprowadza badanie powłok brzusznych. W niektórych przypadkach konieczne są dalsze badania, takie jak: badanie krwi, USG jamy brzusznej, gastroskopia oraz kolonoskopia.

Leczymy, takie dolegliwości jak:

 • niestrawność,
 • wrzody żołądka i dwunastnicy,
 • choroba refluksowa,
 • zespół jelita drażliwego,
 • wrzodziejące zapalenie jelita grubego,
 • zapalenie żołądka,
 • kamica żółciowa,
 • zapalenie dróg żółciowych,
 • zapalenie trzustki.
Gastrolog - konsultacje specjalistyczne - kompleksowa pomoc - Centrum Medyczne TriMedic

Dobry gastrolog Łódź

Niestrawność, wrzody żołądka to tylko niektóre z dokuczliwych dolegliwości, związanych z zaburzeniami trawienia. Zauważając u siebie niepokojące objawy, takie jak, np. ból brzucha, kolki, zaparcia, biegunki, wymioty, wzdęcia, mdłości, należy niezwłocznie udać się do dobrego gastrologa.

Lekarz gastrolog, nazywany również gastroenterologiem, zajmuje się diagnostyką, profilaktyką oraz leczeniem chorób układu pokarmowego, przede wszystkim przełyku, wątroby, trzustki, żołądka, dróg żółciowych, jelit, odbytu.

 

W naszym Centrum Medycznym TriMedic wizytę gastrologiczną rozpoczynamy od przeprowadzenia wywiadu z pacjentem. Istotnymi informacjami dla nas są: 

 • opisanie konkretnych dolegliwości bólowych, 
 • podanie nazw zażywanych leków, 
 • przedstawienie przykładowego jadłospisu tygodniowego. 

 

Nasi specjaliści przeprowadzają dokładne badanie powłok brzusznych, w niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie pogłębionej diagnostyki. Bardzo często zlecamy także szczegółowe badania krwi, kierujemy na USG jamy brzusznej, które można wykonać w naszym Centrum Medycznym TriMedic w Łodzi, a także zlecamy gastroskopię oraz kolonoskopię.

Gastrolog - jakie choroby leczy?

Diagnozujemy oraz leczymy następujące choroby przewodu pokarmowego:

 • kamicę żółciową,
 • zapalenie dróg żółciowych,
 • zespół jelita drażliwego,
 • wrzodziejące zapalenie jelita grubego,
 • zapalenie żołądka,
 • niestrawność,
 • wrzody żołądka i dwunastnicy,
 • chorobę refluksową,
 • zapalenie trzustki.

Metody leczenia chorób gastrologicznych

Leczenie schorzeń o podłożu gastrologicznym zależy głównie od objawów oraz dolegliwości odczuwanych przez pacjenta. W przypadku łagodnego przebiegu schorzenia, lekarz gastrolog przepisuje przede wszystkim leki, np. antybiotyki, inhibitory pompy protonowej, leki usprawniające pracę jelit. Zaleca również wdrożenie odpowiedniej diety. W niektórych przypadkach konieczne jest leczenie operacyjne lub też dalsza diagnostyka, np. u lekarza onkologa.

Zapraszamy serdecznie do umawiania wizyt konsultacyjnych w naszym Centrum Medycznym TriMedic w Łodzi. W przypadku pytań z chęcią rozwiejemy wszelkie wątpliwości. 

 

Gastroenterolog Łódź w TriMedic

W naszej Przychodni Medycznej Trimedic w Łodzi znajduje się doświadczony lekarz Gastroenterolog, który przyjmuje pacjentów prywatnie. Nasz profesjonalny lekarz ma wiedzę i umiejętności niezbędne do diagnozowania, obserwacji i leczenia chorób przewodu pokarmowego. W swojej pracy skupia się na identyfikacji schorzeń i dolegliwości dotykających pacjenta - tak aby odpowiednio dopasować plan leczenia indywidualnie. Aby to osiągnąć, lekarz gastrolog może prowadzić badania laboratoryjne, testy diagnostyczne lub endoskopię.

Po ustaleniu diagnozy specjalista może przepisać odpowiednie leki farmakologiczne lub inne terapie, a także doradzać pacjentom odpowiednie ćwiczenia fizyczne czy odmiany diety. Do naszego specjalisty można skierować się gdy masz objawy choroby wrzodowej dwunastnicy lub żołądka, biegunki pooperacyjne lub nawracające infekcje jelitowe oraz inne poważne stany chorobowe.

Prywatny gastrolog w Łodzi. Umów wizytę

Borykasz się z nawracającymi bólami brzucha o nieznanej przyczynie? Miewasz problemy z wypróżnianiem się (np. częste biegunki lub zaparcia), a może dokucza Ci zgaga, wymioty lub nudności po spożyciu posiłków? Już dziś zarezerwuj termin prywatnej wizyty do gastrologa w Łodzi, w centrum medycznym TriMedic i dowiedz się, jak rozwiązać swoje problemy ze zdrowiem.

Nasi specjaliści zapewniają kompleksową diagnostykę oraz leczenie schorzeń przewodu pokarmowego. W gabinetach lekarskich w TriMedic korzystamy wyłącznie z nowoczesnych urządzeń diagnostycznych oraz holistycznie podchodzimy do zdrowia naszych pacjentów. Osoby, które zgłaszają się do gastrologa w Łodzi, mogą liczyć na profesjonalne wsparcie medyczne, indywidualne podejście oraz leczenie dopasowane do ogólnej sytuacji zdrowotnej. Lekarz nie tylko skieruje na badania i przepisze leki, ale także udzieli wskazówek dotyczących prawidłowego odżywiania się oraz stylu życia, by poprawić stan zdrowia i samopoczucie pacjenta.

Jeśli doświadczasz problemów z funkcjonowaniem układu pokarmowego lub chcesz skonsultować swoje obawy ze specjalistą, prywatny gastrolog w Łodzi jest do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do umówienia wizyty w centrum medycznym TriMedic.

Cennik - Gastrolog prywatnie

DO GÓRY