Likwidujemy obrzęki oraz usprawniamy przepływ limfy po przebytych chorobach

Kompleksowa terapia przeciwobrzękowa

Jako nieliczni w Łodzi oferujemy kompleksową leczniczą terapię przeciwobrzękową. Za pomocą nowoczesnych i sprawdzonych terapii pobudzamy przepływ limfy przez naczynia limfatyczne. Pomagamy osobom zmagającym się z obrzękiem limfatycznym po zabiegach chirurgicznych (w tym mastektomii),  zaburzeniach gospodarki hormonalnej, po usunięciu węzłów chłonnych oraz po chorobach nowotworowych.

Współpracujemy z doświadczonym specjalistą z zakresu masażu limfatycznego. Wiemy, jak ważny jest szybki powrót do zdrowia, dlatego gwarantujemy rozpoczęcie terapii już w ciągu 2 tygodni od zapisu.

Kompleksowa terapia przeciwobrzękowa - drenaż limfatyczny - Centrum Medyczne TriMedic

Korzystamy ze specjalistycznych metod

  • W leczeniu obrzęków wykorzystujemy pneumatyczny masaż limfatyczny (jest on wykonywany za pomocą specjalnych pneumatycznych mankietów) oraz manualny masaż limfatyczny.
  • W drenażu limfatycznym posługujemy się nowoczesnymi technikami aplikacji opartymi na dogłębnej analizie pacjenta. Drenaż limfatyczny wspomagamy bandażowaniem, którego celem jest wzmocnienie przepływu limfy.
  • Wszystkie bandaże potrzebne do wykonania zabiegu dostępne są na miejscu. Działania te wykonane w odpowiedniej kolejności, są istotą drenażu limfatycznego i gwarantują uzyskanie najlepszych efektów

Przyjmujemy zamówienia na wyroby uciskowe

Uzupełnieniem naszej terapii przeciwobrzękowej jest możliwość zamówienia wysokiej jakości wyrobów uciskowych stosowanych w niewydolności żylnej i limfatycznej. Na podstawie dokładnych pomiarów zlecamy uszycie odpowiedniej odzieży kompresyjnej. Celem noszenia wyrobów uciskowych jest zapewnienie ciśnienia, które powoduje przemieszczanie się płynu z przestrzeni międzykomórkowych do naczyń chłonnych i dalej do krwiobiegu.

Skuteczna terapia już w 3 tygodnie!

Zwiększenie ciśnienia tkanki i tym samym polepszenie resorpcji

Urzymanie efektów drenażu limfatycznego

Redukuje opuchlizny oraz zabezpiecza przed narastaniem obrzęku

Leczniczy drenaż limfatyczny – skuteczna terapia już w 3 tygodnie.

Drenaż limfatyczny

Doskonale pobudza i reguluje krążenie krwi i limfy w organiźmie

  • redukcja cellulitu
  • poprawa jędrności i elastyczności skóry
  • zmniejszenie obrzęków kończyn
  • detoksykacja organizmu
  • usuwanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii

Zapytaj o szczegóły zabiegu!

DO GÓRY