fbpx

Pomoc doświadczonego urologa

Kompleksowa opieka dla pacjentów z problemami urologicznymi..

dr Piotr Kutwin

Specjalista urolog

Studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi ukończyłem w roku 2011 z wyróżnieniem.
 
Od 2012r. pracuję w I Klinice Urologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi.
 
W 2019 roku, na podstawie zdanego europejskiego egzaminu z urologii, uzyskałem tytuł specjalisty urologa oraz europejski certyfikat FEBU (Fellow of European Board of Urology).
 
Zajmuję się leczeniem chorób układu moczowo-płciowego u mężczyzn (w tym m.in. kamicy dróg moczowych, łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, nowotworów nerek, pęcherza moczowego i prostaty) oraz chorób układu moczowego u kobiet.
 
Posiadam certyfikaty badań USG układu moczowego, moszny i TRUS."

Umów się na specjalistyczną konsultację z urologiem.

Urolog w Łodzi – umów wizytę

Zajmujemy się diagnozowaniem oraz leczeniem różnorodnych chorób i dysfunkcji układu moczowo-płciowego u kobiet oraz u mężczyzn. Prawidłowo funkcjonujący układ moczowy usuwa z organizmu wszelkiego rodzaju toksyny i substancje zbędne, powstałe w procesie przemiany materii. Warto dodać, że oba układy: moczowy i płciowy są ze sobą ściśle powiązane, tworząc układ moczowo-płciowy.

Jak przebiega proces badania urologicznego?

Do urologa warto zgłosić się już z kompletem wykonanych badań, m.in.: krwi oraz moczu. Początkowo lekarz przeprowadzi wywiad z pacjentem, sprawdzi również wyniki badań. Bardzo często wizyta ta kończy się na tym etapie, gdyż jednym z częstszych powodów odwiedzin w gabinecie urologa jest infekcja dróg moczowych. W razie potrzeby lekarz urolog zleca dalsze badania oraz przeprowadza typowe badanie palpacyjne. Polega ono na sprawdzeniu narządów wewnętrznych za pomocą dotyku.

Nowoczesne, wielospecjalistyczne Centrum Medyczne w Łodzi - TriMedic
Radiolog - badania radiologiczne - Centrum Medyczne TriMedic

Jakie choroby leczy urolog?

W naszym gabinecie zajmujemy się leczeniem:

 • zapalenia dróg moczowych,
 • nieprawidłowości pracy pęcherza,
 • stanów zapalnych w obrębie żeńskich i męskich dróg moczowych,
 • kamicy nerkowej,
 • żylaków powrózka nasiennego,
 • łagodnego przerostu prostaty,
 • zaburzeń erekcji,
 • łagodniejszych odmian nowotworów: jąder, prostaty, pęcherza moczowego.

Jakie objawy świadczą o chorobach układu moczowo-płciowego?

Można wyróżnić szereg symptomów, które powinny zaniepokoić i skłonić do wizyty w gabinecie urologa. Należą do nich, m.in.:

 • ból podczas oddawania moczu,
 • nieprawidłowości podczas oddawania moczu: krwiomocz, obecność ropy w moczu, zbyt ciemna jego barwa,
 • nietrzymanie moczu,
 • parcie na pęcherz,
 • ból lub obrzęk jąder,
 • zbyt mała ilość oddawanego moczu lub zbyt duża: powyżej 7 razy na dzień,
 • intensywne parcie na pęcherz,
Centrum Medyczne TriMedic - oferujemy najwyższą jakość opieki medycznej

Lekarz urolog Łódź w TriMedic

W naszej Przychodni Medycznej Trimedic w Łodzi znajdziesz doświadczonego lekarza urologa, który oferuje usługi prywatne. Specjalista urolog może skutecznie pomagać swoim pacjentom w diagnozie i leczeniu chorób układu moczowego, takich jak infekcje dróg moczowych, nowotwory złośliwe narządów miednicy, zaburzenia czynności nerek oraz inne schorzenia. Lekarze urolodzy są również w stanie dostarczać wyniki badań obrazowych do celów medycznych oraz monitorować postępy w procesie leczenia na każdym etapie.

Lekarze urolodzy pracujący w Przychodni Medycznej Trimedic mają odpowiednie przeszkolenie i szanują swoich pacjentów zapewniajac opiekę na najwyższym poziomie w Łodzi oraz podejmują wszelkie starania aby opracować plan leczenia dopasowany specyficznie do potrzeb każdego pacjenta. Specjaliści poświęcają się, również edukacji na temat profilaktyki medycznej i wykorzystywaniu najnowoczesniejszych technik diagnostycznych. Profesjonalna praca danego personelu sprawia, że Przychodnia Medyczna Trimedic to naszym dobre miejsce do rozpoczęcia właściwego leczenia i podjęcia diagnostyki urologicznej w naszej poradni na terenie Łodzi.

Urologia Łódź w TriMedic

Układ moczowy odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka. Jego zadaniem jest pozbywanie się wraz z moczem szkodliwych produktów przemiany materii oraz zbędnych substancji. Składa się on z narządów: nerek, moczowodów, cewki moczowej, pęcherza moczowego, naczyń nerkowych.

Na wizytę u specjalisty-urologa powinni umówić się zarówno mężczyźni, jak i kobiety, którzy zmagają się z symptomami, mogącymi świadczyć o chorobie układu moczowego oraz osoby, które uzyskały negatywny wynik badania moczu. Niewątpliwie, choroby układu moczowego dotykają znacznie częściej seniorów, jednak mogą się z nimi zmagać również osoby dużo młodsze, a nawet dzieci. 

Przebieg wizyty w gabinecie urologa

Podczas wizyty urolog przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, w zależności od zgłaszanych przez niego dolegliwości. Specjalista pyta się zwykle również pacjenta o kolor i objętość oddawanego moczu. Na pierwszą konsultację w gabinecie warto od razu zabrać ze sobą aktualne badanie moczu.

Dobrze także, aby pacjent, który wcześniej zaobserwował u siebie dolegliwości bólowe podczas oddawania moczu, prowadził tak zwany dzienniczek mikcji. W dzienniczku należy odnotowywać przez kilka dni ilość wypijanych płynów oraz wydalanego moczu. Warto również zaznaczyć w nim incydenty związane z nietrzymaniem moczu, odnotować zabarwienie cieczy i ewentualny jej zapach.

Wizyta u urologa - dodatkowe badania

W trakcie trwania wizyty w naszym gabinecie TriMedic specjalista może wykonać lub też zlecić wykonanie badań dodatkowych. Można do nich między innymi zaliczyć:

 • badanie palpacyjne – dotykowa ocena między innymi podbrzusza, jąder, okolic krocza, okolic lędźwiowych,
 • oglądanie zewnętrznych narządów płciowych
 • badanie per rectum – badanie palcem gruczołu krokowego przez odbyt,
 • USG dróg moczowych,
 • badanie urograficzne – polega na podaniu środka kontrastowego w celu oceny jego wydalania przez nerki,
 • cystoskopię –  czyli ocenę stanu dróg moczowych. Przeprowadzana jest z użyciem specjalnego wziernika.

Jakie choroby leczy urolog?

Cennik - Urolog prywatnie

DO GÓRY