fbpx

Schorzenia układu kostno-stawowego

Zapewniamy skuteczną pomoc medyczną, oferujemy konsultacje, diagnostykę i leczenie chorób reumatycznych i reumatoidalnych.

dr Małgorzata Biernacka- Zielińska

Specjalista reumatolog, pediatra

Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi, specjalista chorób dzieci, reumatolog. Od 20 lat związana z Kliniką Kardiologii i Reumatologii Dziecięcej, wcześniej z oddziałem chorób zakaźnych ( 10 lat). Jako reumatolog zajmuje się leczeniem dzieci i chorych dorosłych z problemami zapalnymi stawów ( MIZS, RZS, łuszczycowe zapalenie stawów, spondyloartropatie zapalne w tym zesztywniające zapalenie stawów kregosłupa, odczynowe zapalenie stawów) oraz innymi chorobami tkanki łącznej ( kolagenozami) jak toczeń rumieniowaty układowy, zapalenie skórno- mięśniowe, twardzina, boreliozą stawową oraz chorobą zwyrodnieniową stawów Od lat pracuje jako ekspert na portalu internetowym www.rossnet.pl o zasięgu ogólnopolskim.

Umów się na specjalistyczną konsultację z reumatologiem.

Gabinet reumatologii w Łodzi - Centrum Medyczne TriMedic

Gabinet reumatologii w Łodzi

Specjalizujemy się w rozpoznawaniu i leczeniu chorób reumatycznych. Oferujemy profesjonalne konsultacje. Pomagamy przede wszystkim w takich problemach zdrowotnych, jak: zwyrodnienia, stany zapalne układu kostno-stawowego i tkanki łącznej. Pacjenci zgłaszają się do nas najczęściej z takimi objawami, jak: obrzęk stawów, sztywność stawów, bolesność mięśni, kości i stawów oraz wiele innych. Stosujemy zróżnicowane metody leczenia dostosowane do źródła schorzenia oraz indywidualnego przebiegu choroby.

Specjalistyczna pomoc reumatologa

W naszym Centrum Medycznym TriMedic uzyskasz profesjonalną pomoc doświadczonego i wykwalifikowanego lekarza reumatologa. Lekarz zajmie się m.in. przeprowadzeniem wszystkich potrzebnych badań, diagnozą choroby oraz zaproponuje odpowiednie leczenie: rehabilitację leczniczą, zabiegi chirurgiczne lub inne. Ponieważ pacjenci często skarżą się na ból przy poruszaniu, naszym celem jest jak najszybsze i skuteczne pozbycie się przykrych objawów oraz powrót do pełnego komfortu i sprawności ruchowej. 

Szybka pomoc w schorzeniach reumatologicznych

Szybka diagnoza i intensywne leczenie chorób układu ruchu mają kluczowe znaczenie w przebiegu i postępu choroby. Jeśli borykasz się z jedną z chorób reumatologicznych, zgłoś się do nas. Gwarantujemy fachową pomoc medyczną. Pomagamy w takich chorobach, jak:

  • reumatoidalne zapalenie stawów RZS,
  • łuszczycowe zapalenie stawów,
  • zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa,
  • borelioza,
  • toczeń rumieniowaty układowy, choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych, biodrowych, kręgosłupa, rąk i nóg.
Leczenie schorzeń reumatologicznych - Centrum Medyczne TriMedic

Jak przebiega wizyta u reumatologa?

Reumatolog jest specjalistą, który zajmuje się rozpoznawaniem, leczeniem i zapobieganiem rozwoju chorób układu kostno-stawowego i chorób układu tkanki łącznej. Wizyta u reumatologa w Centrum Medycznym TriMedic składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu z pacjentem bądź w przypadku dzieci, z ich opiekunem. Pytania dotyczą, między innymi objawów, chorób towarzyszących czy nawet schorzeń występujących u innych członków rodziny. Na wizytę do reumatologa warto zabrać też wszystkie dotychczasowe badania.

Następnym etapem wizyty jest badanie. Lekarz-reumatolog sprawdza nie tylko stawy, ale również bada skórę, węzły chłonne, brzuch, paznokcie. Warto podkreślić, że ból stawów może być objawem zupełnie innego schorzenia. Po przeanalizowaniu wszystkich objawów lekarz może zlecić następne badania lub też postawić odpowiednią diagnozę oraz wdrożyć leczenie.

Reumatolog - jakie badania może zlecić?

W wielu przypadkach lekarz, chcąc uzyskać pełen obraz choroby, zleca wykonanie innych, niezbędnych badań. Przede wszystkim, jeśli pacjent nie przyszedł na wizytę z aktualnymi wynikami morfologii krwi oraz badaniem moczu, lekarz z pewnością zleci ich wykonanie. Ponadto, jednym z koniecznych badań jest RTG kości i stawów. Jeżeli istnieje taka konieczność, specjalista zaleca poszerzenie diagnostyki obrazowej o tomografię komputerową czy rezonans magnetyczny.

Należy podkreślić, że bardzo pomocne są także badania USG, ponieważ pozwalają na wczesną ocenę stanów zapalnych stawów, tkanek okołostawowych i nerwów obwodowych. W niektórych przypadkach lekarze decydują się również na zlecenie badania histopatologicznego tkanek, które pobierane są podczas biopsji, np. mięśni lub gruczołów ślinowych.

Reumatolog a ortopeda - do kogo udać się z bólem?

Praca ortopedy jest związana z leczeniem osób, które są po urazach stawów, mięśni i kości, np. po zwichnięciu, złamaniu, skręceniu. Reumatolog natomiast leczy osoby, zmagające się z chorobami reumatycznymi, które powodują ból najczęściej pojawiający się w obrębie stawów, kości czy mięśni. Ortopeda przeprowadza przede wszystkim leczenie zabiegowe, natomiast reumatolog farmakologiczne, w połączeniu z zabiegami fizjoterapii.

Doświadczony reumatolog Łódź w TriMedic

W naszej Przychodni Medycznej Trimedic w Łodzi znajdziesz lekarza reumatologa, który oferuje usługi prywatne i jest w stanie skutecznie pomagać swoim pacjentom. Specjalista reumatolog jest w stanie diagnozować i leczyć różnorodne choroby reumatologiczne, takie jak artretyzm, dny moczanowe, zapalenie stawów oraz inne stany związane z bólem i problemami strukturalnymi. Lekarz reumatolog może również opracować plan terapii dostosowany do potrzeb każdego indywidualnego pacjenta i regularnie monitorować postępy w leczeniu.

Lekarze pracujący w Przychodni Medycznej Trimedic są specjalistami o bogatym doświadczeniu medycznym i miłym charakterze. Dbają o swoich pacjentów i starają się oferować najwyższe standardy opieki medycznej. Są również zaangażowani w badania naukowe dotyczce terapii reumatologicznych oraz edukacji na temat profilaktyki medycznej. Tak profesionalna diagnostyka sprawia, że Przychodnia Medyczna Trimedic to naszym zdaniem świetne miejsce do rozpoczęcia leczenia i diagnostyki chorób reumatologicznych i chorób tkanki łącznej.

Cennik - Reumatolog prywatnie

DO GÓRY