Leczymy i diagnozujemy schorzenia aparatu ruchu u dzieci i młodzieży

Szukasz dobrego ortopedy dziecięgo w Łodzi? Skorzystaj z naszej placówki i umów się na wizytę z dnia na dzień.

Umów się na specjalistyczną konsultację z ortopedą dziecięcym.

Badanie USG bioderek u niemowląt - Centrum Medyczne TriMedic

Wyspecjalizowany ortopeda dziecięcy

Oferujemy specjalistyczne konsultacje z ortopedą dziecięcym. Zapewniamy nowoczesne narzędzia diagnostyczne. Mamy zespół medyczny z ogromnym doświadczeniem w leczeniu najmłodszych pacjentów, dzięki czemu każda wizyta przebiega w komfortowej dla dziecka atmosferze. Stawiamy właściwą diagnozę oraz wdrażamy odpowiednie metody leczenia.

Jeśli istnieją jakiekolwiek podejrzenia lub wykryto wady wrodzone u dziecka, zgłoś się do nas po specjalistyczną pomoc. Leczymy wszelkie schorzenia układu ruchu, płaskostopie, skrzywienie kręgosłupa oraz powikłania po zabiegach ortopedycznych.

Precyzyjne USG bioderek

Wykonujemy USG stawów biodrowych u niemowląt i diagnozujemy dysplazję stawów biodrowych. Wczesna diagnostyka pozwala uchronić dziecko przed problemami ortopedycznymi w przyszłości. W razie zdiagnozowania problemów ortopedycznych świadczymy kompleksową i profesjonalną pomoc. Zastosowanie się do zaleceń lekarskich w przypadku dysplazji stawów biodrowych gwarantuje pełne wyleczenie.

Leczymy problemy układu ruchu u dzieci

W naszym gabinecie ortopedycznym skorzystasz z pomocy najlepszych specjalistów. Udzielimy Ci szczegółowych informacji na temat zdiagnozowanej dolegliwości oraz zaproponujemy Ci najlepszą metodę leczenia. Zapewniamy szybkie terminy wizyt.

Zajmujemy się m.in.:

  • diagnozowaniem urazów, wad, schorzeń aparatu ruchu,
  • wykrywaniem wad wrodzonych u dzieci i niemowląt,
  • wykrywaniem chorób kręgosłupa,
  • rehabilitacją ortopedyczną.
Ortopeda dziecięcy - Łódź - Centrum Medyczne TriMedic
Kiedy udać się z dzieckiem do ortopedy

Kiedy udać się z dzieckiem do ortopedy?

Do ortopedy dziecięcego należy udać się z maluchem obowiązkowo, nim skończy on pierwszy miesiąc życia. Następna wizyta powinna odbyć się mniej więcej w okresie 7-8 miesiąca, gdy dziecko powoli zaczyna siadać, a ostatnia, gdy pociecha skończy dwa latka. 

Oczywiście wizytę u ortopedy warto umawiać również niezależnie od obowiązkowych konsultacji, w zależności od tego, czy u dziecka występują jakieś niepokojące objawy.

W TriMedic zajmujemy się diagnozowaniem oraz leczeniem wad postawy, ruchu, płaskostopia, skrzywienia kręgosłupa, powikłań po zabiegach ortopedycznych oraz wszystkich schorzeń układu ruchu u dzieci. 

Pierwsza wizyta ortopeda

Pierwsza wizyta u ortopedy dziecięcego

Podczas pierwszej wizyty lekarz-ortopeda ocenia, czy nie doszło do dysplazji stawów biodrowych. Jest to dosyć częsta wada wrodzona, która występuje wśród niemowląt. Schorzenie to polega na nieprawidłowym kształcie panewki, która jest zbyt płaska na to, aby kość udowa, która jest okrągła, mogła w nią swobodnie wejść. Dysplazję diagnozuje się za pomocą USG i jest to badanie obowiązkowe, które najrozsądniej jest wykonać do  4. tygodnia życia dziecka.

Kolejne wizyty

Kolejną wizytę należy odbyć mniej więcej pomiędzy 7-8 miesiącem życia. Specjalista ocenia ogólny rozwój motoryczny dziecka. Sprawdza między innymi, czy maluch zaczyna siedzieć i pełzać. 

Warto również umówić pociechę do ortopedy około drugiego roku życia. W tym czasie dziecko zaczyna powoli chodzić, chociaż nie ma jeszcze w pełni ukształtowanej motoryki. Chód może być nieco koślawy i z biegiem czasu nabierze odpowiedniego kształtu. Gdy pomimo upływu kolejnych miesięcy dziecko nie stawia prawidłowo stóp, warto od razu zgłosić się do ortopedy, ponieważ może to świadczyć, na przykład o koślawości lub płaskostopiu stóp. 

Co istotne, dobrze jest umówić się również do dziecięcego ortopedy, kiedy maluch skończy 6 lub 7 lat, a także pomiędzy 11 a 13 rokiem życia. Wtedy zaczyna najintensywniej rosnąć i to najczęściej w tym okresie pojawiają się wady postawy. 

 

Cennik

DO GÓRY