Zapewniamy opiekę kardiologiczną oraz specjalistyczne badania

W naszej placówce oferujemy konsultacje kardiologiczne dla dzieci i dorosłych.

dr Justyna Zamojska

Specjalista kardiologii dziecięcej

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Starszy Asystent w Klinice Kardiologii i Reumatologii Dziecięcej UM w Łodzi.

Specjalista w dziedzinie pediatrii i kardiologii dziecięcej.

Członek Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem wad wrodzonych serca, zaburzeń rytmu serca, omdleń, bolów w klatce piersiowej oraz innych schorzeń kardiologicznych u dzieci.

Umów się na specjalistyczną konsultację kardiologiczną.

Fachowe konsultacje kardiologiczne - Centrum Medyczne TriMedic

Fachowe konsultacje kardiologiczne

Zachęcamy do skorzystania z konsultacji kardiologicznych. Otaczamy specjalistyczną opieką pacjentów ze schorzeniami układu krążenia. Naszym zadaniem jest trafna diagnoza oraz zaproponowanie skutecznych metod leczenia. Pomagamy w takich schorzeniach jak: nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa), z jej ostrymi powikłaniami np. zawałem serca.

Wykonujemy specjalistyczne badania kardiologiczne. Wczesne wykrycie nieprawidłowości pozwala na wdrożenie odpowiedniego leczenia. Konsultacje kardiologiczne zalecamy w szczególności pacjentom, którzy przebyli operacje serca, mają wrodzone wady serca, zmagają się z nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami lipidowymi i zaburzeniami rytmu serca.

Specjalistyczna opieka kardiologa

Współpracujemy z dr. n. med. Jackiem Grudą. Lekarz kardiolog ma do dyspozycji szereg badań, które pomagają mu ustalić prawidłową diagnozę, m.in. echokardiografię serca, EKG Holter. Gwarantujemy krótkie terminy wizyt.

Rozpoznajemy i leczymy choroby serca

Prowadzimy bardzo dobrze wyposażony gabinet kardiologiczny. Współpracujemy z najlepszymi kardiologami oraz umożliwiamy wykonanie wszystkich podstawowych i dodatkowych badań diagnostycznych.

Zakres usług:

  • konsultacje kardiologiczne,
  • diagnostyka chorób serca, układu krążenia oraz naczyń krwionośnych,
  • kwalifikacja pacjentów do zabiegów inwazyjnych,
  • badania kardiologiczne: EKG, badanie echokardiograficzne serce, doppler, holter ciśnieniowy i holter EKG,
  • leczenie chorób wrodzonych i nabytych serca, układu krążenia oraz naczyń krwionośnych: choroba wieńcowa, arytmia serca, nadciśnienie tętnicze, choroby mięśnia sercowego, choroby aorty, niewydolność serca,
  • leczenie pacjentów po zabiegach,
  • kontrola sztucznych rozruszników serca.
Specjalistyczne badania i opieka - kardiolog Łódź - Centrum Medyczne TriMedic

Jak przygotować dziecko do wizyty u kardiologa?

Do wizyty u kardiologa nie trzeba przygotowywać się w specjalny sposób. Dziecko powinno rozpocząć dzień w sposób tradycyjny. Z racji tego, że podczas konsultacji nie trzeba być na czczo, dziecko powinno zjeść śniadanie lub kolejny posiłek, w zależności od godziny wizyty.

W zależności od tego, w jakim wieku jest dziecko, warto poinformować go przed wyjściem o umówionej wizycie. Natomiast należy pamiętać, by nie wywoływać u niego niepotrzebnego stresu, gdyż może wpłynąć to na wyniki badań. Nastawienie pociechy do wizyty w gabinecie kardiologa jest bardzo ważne. 

Dokładamy wszelkich starań, by wizyty u kardiologa dziecięcego przebiegały w naszym Centrum Medycznym TriMedic w jak najbardziej przyjaznej atmosferze. Podczas konsultacji kardiolog przeprowadza wywiad z rodzicami lub opiekunami, który jest pomocny podczas postawienia wstępnej diagnozy.

W następnej kolejności dziecko kierowane jest na specjalistyczne i nieinwazyjne badania, np. EKG, badanie echokardiograficzne serca (ECHO serca) czy badanie Holtera, które pozwala na całodobową obserwację pracy serca.

Co istotne, podczas wizyty lekarz bada również wygląd dziecka. W przypadku niektórych chorób serca zmianom może ulec kolor skóry ciała, palców, płatków uszu, ust. Ponadto, mogą też pojawić się obrzęki w obrębie kończyn, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka.

 

Jak przygotować dziecko do wizyty u kardiologa? Łódź
Wizyta u Kardiologa Łódź

Wizyta u kardiologa dziecięcego – kiedy się zdecydować?

Na wizytę u kardiologa dziecięcego należy zdecydować się wtedy, gdy zauważy się u swojej pociechy charakterystyczne objawy, które mogą świadczyć o problemach z sercem. Należy do  nich zaliczyć:

- zbyt szybkie przemęczanie się – chore na serce niemowlęta mogą męczyć się już podczas karmienia, nieco starsze dzieci odczuwają nienaturalne dla swojego wieku zmęczenie tuż po zabawie, krótkim spacerze, itp.,

- bladość skóry z okresowym zasinieniem,

- nadmierne pocenie się w obrębie całego ciała, nie tylko pach, stóp czy pleców,

- nadmierny i niczym nie spowodowany spadek masy ciała, w przypadku noworodków lub niemowląt – brak przybierania na wadze,

- duszności, zadyszka.

Jeśli powyższe symptomy pojawiają się rzadko, mogą zwyczajnie świadczyć o infekcji, natomiast, jeśli nie ustępują od dłuższego czasu, warto zgłosić się do kardiologa dziecięcego. 

Zachęcamy do umawiania wizyt w naszym Centrum Medycznym TriMedic.

 

Cennik

DO GÓRY