fbpx

Zapewniamy opiekę kardiologiczną oraz specjalistyczne badania

W naszej placówce oferujemy konsultacje kardiologiczne dla dzieci i dorosłych.

dr Justyna Zamojska

Specjalista kardiologii dziecięcej

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Starszy Asystent w Klinice Kardiologii i Reumatologii Dziecięcej UM w Łodzi.

Specjalista w dziedzinie pediatrii i kardiologii dziecięcej.

Członek Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem wad wrodzonych serca, zaburzeń rytmu serca, omdleń, bolów w klatce piersiowej oraz innych schorzeń kardiologicznych u dzieci.

Umów się na specjalistyczną konsultację kardiologiczną.

Fachowe konsultacje kardiologiczne - Centrum Medyczne TriMedic

Fachowe konsultacje kardiologiczne

Zachęcamy do skorzystania z konsultacji kardiologicznych. Otaczamy specjalistyczną opieką pacjentów ze schorzeniami układu krążenia. Naszym zadaniem jest trafna diagnoza oraz zaproponowanie skutecznych metod leczenia. Pomagamy w takich schorzeniach jak: nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa), z jej ostrymi powikłaniami np. zawałem serca.

Wykonujemy specjalistyczne badania kardiologiczne. Wczesne wykrycie nieprawidłowości pozwala na wdrożenie odpowiedniego leczenia. Konsultacje kardiologiczne zalecamy w szczególności pacjentom, którzy przebyli operacje serca, mają wrodzone wady serca, zmagają się z nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami lipidowymi i zaburzeniami rytmu serca.

Specjalistyczna opieka kardiologa

Współpracujemy z dr. n. med. Jackiem Grudą. Lekarz kardiolog ma do dyspozycji szereg badań, które pomagają mu ustalić prawidłową diagnozę, m.in. echokardiografię serca, EKG Holter. Gwarantujemy krótkie terminy wizyt.

Rozpoznajemy i leczymy choroby serca

Prowadzimy bardzo dobrze wyposażony gabinet kardiologiczny. Współpracujemy z najlepszymi kardiologami oraz umożliwiamy wykonanie wszystkich podstawowych i dodatkowych badań diagnostycznych.

Zakres usług:

  • konsultacje kardiologiczne,
  • diagnostyka chorób serca, układu krążenia oraz naczyń krwionośnych,
  • kwalifikacja pacjentów do zabiegów inwazyjnych,
  • badania kardiologiczne: EKG, badanie echokardiograficzne serce, doppler, holter ciśnieniowy i holter EKG,
  • leczenie chorób wrodzonych i nabytych serca, układu krążenia oraz naczyń krwionośnych: choroba wieńcowa, arytmia serca, nadciśnienie tętnicze, choroby mięśnia sercowego, choroby aorty, niewydolność serca,
  • leczenie pacjentów po zabiegach,
  • kontrola sztucznych rozruszników serca.
Specjalistyczne badania i opieka - kardiolog Łódź - Centrum Medyczne TriMedic

Jak przygotować dziecko do wizyty u kardiologa?

Do wizyty u kardiologa nie trzeba przygotowywać się w specjalny sposób. Dziecko powinno rozpocząć dzień w sposób tradycyjny. Z racji tego, że podczas konsultacji nie trzeba być na czczo, dziecko powinno zjeść śniadanie lub kolejny posiłek, w zależności od godziny wizyty.

W zależności od tego, w jakim wieku jest dziecko, warto poinformować go przed wyjściem o umówionej wizycie. Natomiast należy pamiętać, by nie wywoływać u niego niepotrzebnego stresu, gdyż może wpłynąć to na wyniki badań. Nastawienie pociechy do wizyty w gabinecie kardiologa jest bardzo ważne. 

Dokładamy wszelkich starań, by wizyty u kardiologa dziecięcego przebiegały w naszym Centrum Medycznym TriMedic w jak najbardziej przyjaznej atmosferze. Podczas konsultacji kardiolog przeprowadza wywiad z rodzicami lub opiekunami, który jest pomocny podczas postawienia wstępnej diagnozy.

W następnej kolejności dziecko kierowane jest na specjalistyczne i nieinwazyjne badania, np. EKG, badanie echokardiograficzne serca (ECHO serca) czy badanie Holtera, które pozwala na całodobową obserwację pracy serca.

Co istotne, podczas wizyty lekarz bada również wygląd dziecka. W przypadku niektórych chorób serca zmianom może ulec kolor skóry ciała, palców, płatków uszu, ust. Ponadto, mogą też pojawić się obrzęki w obrębie kończyn, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka.

 

Jak przygotować dziecko do wizyty u kardiologa? Łódź
Wizyta u Kardiologa Łódź

Wizyta u kardiologa dziecięcego – kiedy się zdecydować?

Na wizytę u kardiologa dziecięcego należy zdecydować się wtedy, gdy zauważy się u swojej pociechy charakterystyczne objawy, które mogą świadczyć o problemach z sercem. Należy do  nich zaliczyć:

- zbyt szybkie przemęczanie się – chore na serce niemowlęta mogą męczyć się już podczas karmienia, nieco starsze dzieci odczuwają nienaturalne dla swojego wieku zmęczenie tuż po zabawie, krótkim spacerze, itp.,

- bladość skóry z okresowym zasinieniem,

- nadmierne pocenie się w obrębie całego ciała, nie tylko pach, stóp czy pleców,

- nadmierny i niczym nie spowodowany spadek masy ciała, w przypadku noworodków lub niemowląt – brak przybierania na wadze,

- duszności, zadyszka.

Jeśli powyższe symptomy pojawiają się rzadko, mogą zwyczajnie świadczyć o infekcji, natomiast, jeśli nie ustępują od dłuższego czasu, warto zgłosić się do kardiologa dziecięcego. 

Zachęcamy do umawiania wizyt w naszym Centrum Medycznym TriMedic.

 

Kardiologa dziecięca Łódź w TriMedic

W Kardiologii Dziecięcej w naszej placówce Trimedic w Łodzi znajduje się nasz doświadczony lekarz kardiolog dziecięcy, który oferuje usługi prywatne i jest w stanie pomóc dzieciom cierpiącym na różnorodne schorzenia serca. Nasz specjalista może pomóc Ci leczyć choroby związane z sercem takie jak zespół Fallota, niedomykalność aortalna, przetrwały przewód tętniczy i częstoskurcz komorowy. Lekarze z naszej placówki medycznej mogą również określić wskaźnik Twojego EKG oraz wykonać na miejscu okresowe badania echokardiograficzne, aby monitorować stan serca pacjenta. 

Wszyscy lekarze pracujący w Kardiologii Dziecięcej Trimedic mają duże doświadczenie medyczne i umiejętności techniczne, aby móc skutecznie pomagać dzieciom w leczeniu schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Cennym aspektem jest to, że lekarze starają się tworzyć indywidualny plan opieki medycznej dopasowany do potrzeb każdego pacjenta bez względu na czas. Wszelkie postawione diagnozy oparte są na solidnych podstawach medycznych i szanowanych praktykach klinicznych. Z tego powodu nasza Kardiologia Dziecięca Trimedic jest często odwiedzaną placówką medyczną specjalizującą się w chorobach układu sercowo-naczyniowego dla dzieci w całej Polsce.

Prywatny kardiolog dziecięcy w Łodzi. Umów wizytę

W TriMedic w Łodzi rodzice mogą znaleźć wsparcie i profesjonalną opiekę medyczną dla swojego dziecka. Możliwe jest umówienie wizyty do prywatnego kardiologa dziecięcego w Łodzi, który zajmie się dokładną diagnostyką problemów zdrowotnych pociechy oraz wdroży odpowiednie leczenie. Zapewniamy krótki czas oczekiwania na konsultację ze specjalistą, by ewentualne schorzenia serca nie utrudniały Twojemu dziecku dalszego rozwoju.

Kardiolog dziecięcy specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób serca u najmłodszych pacjentów. Podczas badań możliwe jest wykrycie zarówno wad wrodzonych serca, zaburzeń w funkcjonowaniu narządu, jak i nabytych chorób kardiologicznych. Jeżeli zauważasz, że Twoja pociecha szybko się męczy, nie ma siły do zabaw, nie rośnie lub traci wagę, mdleje lub z trudem oddycha nawet po umiarkowanym wysiłku fizycznym, warto skonsultować się ze specjalistą. Starsze dzieci mogą skarżyć się także na zawroty głowy, przyspieszone bicie serca niezależnie od wysiłku lub nietypowy ból w klatce piersiowej. 

Podczas prywatnej wizyty u kardiologa dziecięcego, lekarz może wykonać badania diagnostyczne, takie jak EKG, echokardiografia lub zleci wykonanie testów wysiłkowych. Nie należy lekceważyć żadnych niepokojących objawów - już dziś umów wizytę u kardiologa dziecięcego prywatnie w Łodzi, by zadbać o zdrowie swojej pociechy.

Cennik - Kardiolog dziecięcy prywatnie

DO GÓRY