fbpx

Leczenie terapeutyczne i farmakologiczne

Pomożemy Ci przywrócić komfort życia. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy psychiatrycznej.

dr Agata Dwilewicz

Lekarz Psychiatra

Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W marcu 2010r. zdobyła tytuł specjalisty w dziedzinie psychiatrii. Pięcioletnie szkolenie specjalizacyjne odbyła w Centralnym Szpitalu Klinicznym U.M. w Łodzi. Równolegle do szkolenia specjalizacyjnego ukończyła trzyletni kurs Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Centrum CBT w Warszawie, której elementy wykorzystuje w codziennej pracy z pacjentami.

Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób oraz zaburzeń zdrowia psychicznego dorosłych, takich jak: zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, reakcja na ciężki stres i zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia występujące pod postacią somatyczną, schizofrenia i inne  zaburzenia psychotyczne, zaburzenia odżywiania, zaburzenia snu, zaburzenia osobowości, zaburzenia psychiczne związane z wiekiem podeszłym.

Agata Dwilewicz - ZnanyLekarz.pl

dr Julia Milczarek

Lekarz Psychiatra

Doktor Julia Milczarek prowadzi wizyty w swobodnej i przyjaznej atmosferze, dając pacjentowi przestrzeń na pytania i wyjaśnienie wątpliwości. W czasie konsultacji postawiona diagnoza, zaproponowane leczenie i zalecenia są szczegółowo omawiane przystępnym językiem. Na koniec pacjent otrzymuje pisemny opis zaleceń.

W swojej pracy klinicznej doktor Milczarek zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń nastroju (m. in. depresji), zaburzeń lękowych, zaburzeń psychotycznych (jak np. schizofrenii) oraz zaburzeń indukcji i utrzymania snu. Szczególne zainteresowanie poświęca zaburzeniom osobowości z pogranicza, czyli osobowości typu borderline.

Doktor Julia Milczarek jest absolwentką wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie jest lekarzem w trakcie ostatniego roku specjalizacji z psychiatrii. Swoje doświadczenie zdobywała w Klinice Psychiatrii Dorosłych w Łodzi, a obecnie rozwija się w Centrum Zdrowia Psychicznego SPZOZ Szpitala im. Babińskiego w Łodzi. Od 2015 r. obejmuje stanowisko Zastępcy Dowódcy Zespołu Zabezpieczenia Medycznego w 1 Dywizjonie Lotniczym w Leźnicy Wielkiej.

Julia Milczarek - ZnanyLekarz.pl

Specjalistyczna pomoc psychiatryczna dla każdego.

Kompleksowa pomoc psychiatryczna - Łódź - Centrum Medyczne TriMedic

Świadczymy kompleksową pomoc psychiatryczną

W naszym gabinecie psychiatrycznym diagnozujemy i leczymy objawy chorób psychicznych. Współpracujemy z bardzo dobrymi psychiatrami, którzy mają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz kwalifikacje. 

Gwarantujemy elastyczne podejście do pacjenta. Zapewniamy wsparcie i skuteczne leczenie w przebiegu chorób psychiatrycznych.

Pomagamy w problemach takich jak:

 • zaburzenia snu,
 • ataki lęku i paniki,
 • zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia itd.),
 • uzależnienia, na przykład od alkoholu czy substancji psychoaktywnych,
 • depresja,
 • schizofrenia,
 • nerwica,
 • fobie,
 • manie,
 • zaburzenia osobowości,
 • zespół stresu pourazowego,
 • syndrom DDA, czyli Dorosłych Dzieci Alkoholików i wiele innych schorzeń.

Specjalistyczna ocena stanu psychicznego

W naszym gabinecie psychiatrycznym stawiamy przede wszystkim na właściwe rozpoznanie choroby. Badanie psychiatryczne wykonuje się na podstawie rozmowy z pacjentem. Zawsze zbierany jest szczegółowy wywiad lekarski, podczas którego zbierane są informacje na temat aktualnych objawów, ich nasilenia, przebiegu. Uwzględniane są również dane dotyczące dzieciństwa, życia rodzinnego oraz zawodowego.  

Skuteczne metody leczenia psychiatrycznego

Na podstawie diagnozy ustalane są z pacjentem możliwości leczenia. W zależności od rozpoznania choroby oraz jej nasilenia psychiatra proponuje leczenie terapeutyczne, farmakologiczne lub łączone. Odpowiednio dobrane leki skutecznie hamują poziom lęków, nerwic, tendencje autodestrukcyjne oraz redukują wiele innych objawów chorób. Leczenie psychoterapeutyczne przeprowadzane jest jako indywidualna terapia z pacjentem. Psychiatra stale śledzi postępy leczenia i w razie konieczności proponuje alternatywne rozwiązania.

Skuteczny psychiatra - Łódź - Centrum Medyczne TriMedic
Kompleksowa pomoc psychiatryczna - Łódź - Centrum Medyczne TriMedic

Kiedy pacjent powinien skorzystać z pomocy psychiatrycznej?

Do gabinetu psychiatrycznego należy udać się wtedy, gdy zmianie ulegnie samopoczucie, co z kolei wpłynie negatywnie na codzienne funkcjonowanie. Stan ten będzie utrzymywał się przez dłuższy czas, oddziałując na różne sfery życia. 

Na wizytę do psychiatry warto umówić się, gdy:

 

 • odczuwa się długotrwały smutek, bezradność i bezsens, jest się apatycznym, bez energii,
 • zaczyna się izolować od ludzi,
 • cierpi się na bezsenność,
 • jest się nadwrażliwym i nerwowym,
 • odczuwa się stale niepokój i lęk,
 • widzi się rzeczy i słyszy głosy, których nikt inny nie widzi i nie słyszy,
 • pojawiają się objawy somatyczne, takie jak ból, drżenie rąk, problemy trawienne, kołatanie serca, duszności,
 • straci się bliską osobę i samodzielnie nie jest się w stanie podołać nowej, trudnej sytuacji.

Psychiatria - Łódź

Psychiatria to jedna ze specjalizacji medycznych skoncentrowana na diagnozowaniu oraz leczeniu chorób psychicznych. Lekarz psychiatra zajmuje się badaniem, rozpoznawaniem i wdrożeniem odpowiedniej terapii zarówno w przypadku zaburzeń psychotycznych (psychozy), jak i zaburzeń niepsychotycznych (na przykład nerwica, uzależnienie od substancji psychoaktywnych, zaburzenie osobowości).

Ponadto dzięki rozmowie z pacjentem, ocenie jego stanu zdrowia i podjęciu właściwych działań, może zapobiec zaburzeniom umysłowym, behawioralnym czy emocjonalnym mogącym towarzyszyć określonym schorzeniom lub mogącym występować samodzielnie. Aby zdiagnozować chorobę psychiczną lub dane zaburzenie, psychiatra dokładnie zapoznaje się z uwarunkowaniami:

 • rodzinnymi (zaburzenia więzi, konflikty w rodzinie, brak kontroli lub nadmierna kontrola, problemy z tolerancją itd.),
 • psychologicznymi (m.in. zaspokajanie konkretnych potrzeb daną substancją czy czynnością, zaburzony obraz swojej osoby, zaburzenia lękowe),
 • genetycznymi (dziedziczenie cech fizycznych i predyspozycji do wystąpienia chorób o podłożu psychicznym),
 • społeczne (przynależność do danej grupy społecznej, wpływ innych ludzi na konkretną osobą - na jej zachowanie, myśli, uczucia).

Poradnia psychiatryczna Łódź w TriMedic

W Poradni Psychiatrycznej Trimedic w Łodzi znajdziesz doświadczonego lekarza psychiatrę, który oferuje usługi prywatne i jest w stanie skutecznie pomagać swoim pacjentom z różnymi schorzeniami z zakresu psychologi. Specjalista psycholog może leczyć szeroki zakres schorzeń psychicznych, w tym depresję, lęk, fobie, ADHD/ADD, obsesyjno-kompulsywne zaburzenia oraz innego rodzaju choroby nerwicowe. Lekarz psycholog może również pomagać w ustalaniu skutecznych strategii terapeutycznych i radzeniu sobie z problemami emocjonalnymi w każdym wieku i w różnych sytuacjach życiowych. 

Nasi lekarze pracujący w Przychodni Psychiatrycznej Trimedic to specjaliści o bogatym doświadczeniu medycznym i zdecydowanie miłym charakterze. Szanują wszystkich swoich pacjentów i starają się opracować plan terapii dopasowany specyficznie do potrzeb każdego pacjenta oraz oferują odpowiednie metody leczenia psychiatrycznego. Lekarze psycholodzy są również zaangażowani w dalsze badania naukowe i edukacje, aby stale podnosić swoje umiejetności lekarskie i prowadzić efektywne terapie oraz innowacyjne metody leczenia. Serdecznie zapraszamy do umówienia wizyty u naszego psychologa, który przyjmuje w naszej poradni w Łodzi. 

Cennik - Psychiatra prywatnie

DO GÓRY