fbpx

Specjalistyczna rehabilitacja dla najmłodszych

Zapewniamy najwyższej jakości opiekę i nowoczesne terapie.

Skuteczna terapia

skrojona na miarę potrzeb niemowląt i małych dzieci

Prowadzimy nowoczesną, wielokierunkową rehabilitację niemowląt i małych dzieci. W naszej codziennej pracy wykorzystujemy najnowsze metody stymulacji.

Trafnie identyfikujemy wady rozwojowe oraz przygotowujemy specjalistyczne programy terapeutyczne. Zajęcia prowadzone są indywidualnie z uwzględnieniem potrzeb każdego małego pacjenta.

Zawsze dokładnie wyjaśniamy, na czym polega praca z dzieckiem i określamy cel terapii.

Rehabilitacja dzieci i niemowląt - Centrum Medyczne TriMedic
Indywidualna terapia rehabilitacyjna dla dzieci i niemowląt - Centrum Medyczne TriMedic

Rehabilitacja wspierająca rozwój motoryczny dziecka

wraz z diagnostyką i instruktażem pielęgnacyjnym

Nasza oferta to skuteczna rehabilitacja wraz z diagnostyką i instruktażem pielęgnacyjnym. Pomagamy dzieciom w osiągnięciu pełnej sprawności, a ich rodzicom dajemy wsparcie i dostęp do specjalistycznej wiedzy, która jest niezbędna do prawidłowej opieki nad dzieckiem. W naszej klinice pomagamy m.in.:

  • wcześniakom,
  • niemowlętom z chorobami genetycznymi,
  • dzieciom z zaburzeniami wieku rozwojowego (wrodzone wady rozwojowe, choroby metaboliczne układu nerwowego, zaburzenia koordynacji ruchowej, dysfunkcje aparatu ruchu, nieprawidłowy rozwój psychomotoryczny),
  • dzieciom po zabiegach operacyjnych i urazach ortopedycznych.

Nowoczesne metody rehabilitacji najmłodszych

m.in. Vojty, Metoda Peto, NDT Bobath, PNF

Wspieramy dzieci i ich rodziców w codziennej walce o powrót lub osiągnięcie pełnej sprawności. Zajmujemy się dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego, problemami neurologicznymi, ortopedycznymi oraz genetycznymi.

Korzystamy z nowoczesnych i skutecznych metod leczenia, do których zaliczają się m.in.: metoda Vojty, Metoda Peto, NDT Bobath, PNF i inne. Zapewniamy nie tylko profesjonalną pomoc medyczną, ale także komfortowe warunki rehabilitacji.

Zadbamy o dobór odpowiedniej metody, ułożymy indywidualny zestaw ćwiczeń oraz zadbamy o komfort małego pacjenta.

Nowoczesne metody rehabilitacji najmłodszych - Centrum Medyczne TriMedic

Rehabilitacja dla dzieci i niemowląt - dlaczego jest konieczna?

Głównym celem rehabilitacji dzieci i niemowląt jest umożliwienie najmłodszym osiągnięcie maksymalnej sprawności oraz samodzielności na dalszych etapach rozwoju. W wielu przypadkach dzięki szybko podjętej rehabilitacji możliwe jest praktycznie całkowite wyeliminowanie problemu zdrowotnego u malucha lub też znaczne jego zminimalizowanie.

Aby rehabilitacja była skuteczna, a także bezpieczna dla dzieci i niemowląt musi być przeprowadzona przez wykwalifikowanych specjalistów ze świetnym podejściem do dzieci. W naszym Centrum Medycznym TriMedic zatrudniamy wyłącznie doświadczonych pracowników, dysponujących odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem.

Prowadzimy rehabilitację niemowląt oraz dzieci z wadami postawy, problemami neurologicznymi, wadami wrodzonymi, jak również po przebytych urazach oraz operacjach.

 

Metody rehabilitacji

Jedną z popularniejszych metod rehabilitacyjnych jest oczywiście technika NDT Bobath, która polega na usprawnianiu ruchowym niemowląt. Pomaga ona we wszechstronnym rozwoju malucha oraz przyczynia się do uniknięcia w przyszłości wad postawy oraz wielu nieprawidłowości w rozwoju ruchowym dzieci.

Terapia ta świetnie wpływa na napięcie mięśniowe, hamuje patologiczne odruchy i uczy tych najbardziej zbliżonych do prawidłowych. Zadaniem specjalistów jest również nauczenie rodziców, w jaki sposób ma wyglądać rehabilitacja malucha w domu

Ponadto, przeprowadzamy również rehabilitację, wykorzystując do tego inne techniki. Dużą popularnością cieszą się metody PNF oraz Vojty. Pierwsza z nich polega na nauce wykorzystywania ruchów trójpłaszczyznowych, które przydatne są w codziennym życiu, a druga na torowaniu odruchów nieprawidłowych i dążeniu do odbudowania utraconych już lub też zaburzonych odruchów. 

Wszyscy nasi mali pacjenci odbywają konsultacje ze specjalistami po to, aby dobrać odpowiednią i dopasowaną do ich dysfunkcji metodę rehabilitacyjną. Terapia przeprowadzana jest w przyjaznych warunkach, sprzyjających powrotowi do zdrowia oraz dawnej sprawności.

Oferujemy skuteczną rehabilitację dzieci i niemowląt.

DO GÓRY