fbpx

USG Jamy brzusznej w TriMedic

Czym jest USG jamy brzusznej?

USG jamy brzusznej to narzędzie diagnostyczne do precyzyjnego zobrazowania narządów wewnętrznych. Ultrasonograf pozwala na ocenę stanu wątroby, pęcherzyka żółciowego, a także trzustki.

USG stosowane jest również w diagnostyce nerek, śledziony oraz całego obszaru jamy brzusznej. Szczegółowo pokazuje budowę i wielkość gruczołu krokowego, macicy oraz przydatków. Jak działa USG? Urządzenie wykorzystuje fale ultradźwiękowe. Odbijają się one od tkanek ciała i tworzą obraz na monitorze, umożliwiając odczyt. 

USG jamy brzusznej w TriMedic

W Centrum Medycznym TriMedic wykonujemy USG jamy brzusznej. Przeprowadzamy pełną interpretację wszystkich wyników, diagnozujemy problemy zdrowotne i omawiamy plan leczenia.

USG to bezpieczna analiza, którą możesz wielokrotnie powtarzać, bez ryzyka dla zdrowia. Diagnozie ultrasonograficznej jamy brzusznej poddajemy pacjentów, którzy mają:

- uciążliwe, nawracające bóle brzucha,

- długotrwałe zaparcia, biegunki, wzdęcia czy wymioty,

- uporczywe kolki (również u małych dzieci),

- guzy lub wyczuwalne powiększenia narządów,

- długotrwałe powiększenie obwodu brzucha lub znaczną utratę wagi,

- trudności w oddawaniu moczu lub stolca,

- podejrzenie kamicy nerkowej lub żółciowej, wodonercza, tętniaka aorty czy powiększenia śledziony,

- krwawienie z przewodu pokarmowego, dróg moczowych lub rodnych,

- urazy brzucha,

- żółtaczkę,

- utrzymującą się bez wyraźnego powodu gorączkę.

Regularnie diagnozujemy także pacjentów z cukrzycą i nadciśnieniem oraz tych, u których wykryto nowotwór żołądka. Prześwietlenie przeprowadzamy także profilaktycznie, w celu oceny stanu narządów wewnętrznych. Możemy szybko dostrzec ewentualne nieprawidłowości na wczesnym etapie choroby. Osobom zdrowym zalecamy powtórzenie USG jamy brzusznej średnio co 2-3 lata, szczególnie po 40. roku życia.

 

Jak umówić się na USG jamy brzusznej w Centrum Medycznym TriMedic?

Aby umówić się na wizytę, zadzwoń bezpośrednio do Centrum Medycznego TriMedic, korzystając z numerów telefonu podanych na stronie internetowej. Innym sposobem jest dokonanie rezerwacji online. Wystarczy, że wypełnisz odpowiedni druk w zakładce “Umów się na wizytę”. Możesz skontaktować się z nami również poprzez pocztę elektroniczną pod adresem rejestracja@trimedic.pl

Serdecznie zapraszamy

Jak przygotować się do USG jamy brzusznej?

Do diagnozy należy przystąpić obowiązkowo na czczo. W tym celu nie powinno się jeść i pić na 5-8 godzin przed badaniem. Zachęcamy, żeby unikać gazogennych pokarmów dzień przed ultrasonografią, takich jak strączki, kapusta, napoje gazowane. 

Osoby, które mają tendencję do wzdęć, powinny już w dniu poprzedzającym badanie zażyć 3 razy dziennie po 2 kapsułki Espumisanu. Rano, w dniu badania należy przyjąć dodatkowe 2 kapsułki leku. Środki te pomogą uzyskać wyraźny obraz. Przed USG jamy brzusznej koniecznie powiadom lekarza o przyjmowaniu leków na stałe. Do diagnostyki wybierz luźne ubrania, które łatwo zdjąć lub podnieść. 

 

DO GÓRY