PRP
środa, 17 października 2018
TERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM (PRP) Obecnie najbardziej skutecznym i zaawansowanym sposobem bezoperacyjnej regeneracji stawów oraz zwalczania stanów zapalnych ścięgien i mięśni jest terapia biologiczna osoczem bogatopłytkowym (PRP). Metoda opiera się na pobudzeniu naturalnych procesów regeneracji tkanek. Stymulowanie własnych komórek do regeneracji jest możliwe dzięki wykorzystaniu potencjału drzemiącego w naszej krwi. Dodatkowym atutem jest duże bezpieczeństwo stosowania, bez reakcji uczuleniowej i bez ryzyka kancerogenezy (jakim
- Opublikowano w: Ortopeda, Osocze Bogatopłytkowe, PRP
Brak komentarzy
Osocze Bogatopłytkowe
środa, 17 października 2018
Osocze bogatopłytkowe (PRP, czynnik wzrostu) – skuteczność i bezpieczeństwo dr n. med. Marcin A. Milczarek specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu W ostatnich latach postęp w medycynie staje się coraz bardziej spektakularny, przekraczając niewyobrażalne wcześniej bariery. Naukowcy z zapałem prowadzą nas od pełnego błogostanu psycho-fizycznego. Namacalnym przejawem tych zmian jest zastosowanie terapii osoczem bogatopłytkowym (ang. Platelet Rich Plasma – PRP), która znajduje
- Opublikowano w: Ortopeda, Osocze Bogatopłytkowe, PRP
USG bioderek u niemowląt – dlaczego tak ważne jest dla prawidłowego rozwoju stawów biodrowych dziecka?
środa, 16 maja 2018
Jednym z pierwszych oraz najważniejszych badań w życiu dziecka po urodzeniu jest USG bioderek. Badanie ma na celu wykrycie deformacji stawów biodrowych (dysplazji) i zaleca się, aby było wykonane jak najwcześniej – najlepiej zaraz po narodzeniu, a kolejne między 6 a 12 tygodniem życia.
- Opublikowano w: USG bioderek
Drenaż limfatyczny – czym jest i na co pomaga?
czwartek, 03 maja 2018
Drenaż limfatyczny to popularny zabieg fizjoterapeutyczny usprawniający przepływ limfy w układzie limfatycznym. Jest leczeniem wspomagającym przy mastektomii, kwadrantektomii lub obrzęku limfatycznym. Z powodzeniem wykorzystuje się go również w sporcie oraz kosmetologii.
- Opublikowano w: Drenaż limfatyczny
Masz złamanie lub inny uraz ortopedyczny? Nie szukaj pomocy na pogotowiu!
poniedziałek, 19 marca 2018
Ryzyko złamań, zwichnięć, skręceń lub innych urazów pojawia się niemal wszędzie. Do ich powstania wcale nie musi prowadzić groźny wypadek – czasami wystarczy chwila nieuwagi, drobne potknięcie, zachwianie równowagi. Nieszczęśliwe upadki są najczęstszą przyczyną złamań. Dochodzi do nich również podczas uprawniania sportu. Ich wzmożoną częstotliwość można zaobserwować także zimą – kiedy jesteśmy najbardziej narażeni na upadek ze względu na śliską powierzchnię.
- Opublikowano w: Złamania